romek
sobota, 2 sierpnia 2014, 19:57

Futbolowe oblicze Dni Kraśnika. Najpierw grali młodzicy, a później Stal i Gwiazdy FOTO

 Jak co roku także obecne Dni Kraśnika mają różne oblicza. Nie tylko kulturalno-rozrywkowe, ale także i sportowe. Dzisiejsze przedpołudnie i wczesne popołudnie upłynęło pod znakiem piłki nożnej w ramach projektu „Dołącz do Najlepszych”. Najpierw w turnieju rywalizował młody piłkarski narybek, a później w meczu pokazowym zagrały Stal Kraśnik i „Gwiazdy”. Wśród tych ostatnich można było zobaczyć trzech byłych reprezentantów Polski.

Dzisiaj w Kraśniku nastąpiła oficjalna inauguracja, zapowiadanej wcześniej konferencją prasową, akcji „Dołącz do Najlepszych”. Jej inicjatorem jest Fundacja o tej samej nazwie, a celem promowanie bezpłatnych szkółek piłkarskich na Lubelszczyźnie.

– Żeby osiągać dobre wyniki najlepiej zacząć trenować jak najwcześniej. My w naszym klubie pracę z dziećmi zaczynamy już od pierwszej klasy szkoły podstawowej, a więc z 6-7 latkami. Oczywiście na początek jest to przede wszystkim trening przez zabawę, a z czasem wprowadzamy do zajęć coraz więcej elementów typowo piłkarskich, technicznych mówi Daniel Szewc, zawodnik Stali Kraśnik i trener drużyn młodzieżowych w MUKS-ie Kraśnik.

W przedpołudniowym turnieju piłkarskim zmierzyło się 5 drużyn z Kraśnika (dwie MUKS-u i jedna Tęczy), Krasnobrodu i Frampola. Rywalizację wygrała drużyna z Frampola, drugie miejsce zajął MUKS II Kraśnik, a trzecie piłkarze z Krasnobrodu. Poza podium znalazły się MUKS I i Tęcza Kraśnik. Liczyły się jednak nie tylko wyniki, ale też dobra zabawa, a tej nie brakowało.

– Turniej był bardzo fajny, a mecze bardzo ciekawe – mówi Kamil Bartoś (12 lat) z MUKS Kraśnik, który w dzisiejszym turnieju w jednym z meczów zdobył bramkę piętką.

W zawodach rywalizowali chłopcy, ale był także dziewczęcy rodzynek. W jednym z zespołów MUKS-u zagrała Nikola Dębińska.


Zdjęcia z turnieju piłkarskiego można obejrzeć tutaj

Po zawodach dla młodzików kibice zaproszeni zostali do udziału w konkursie piłkarskim znanym z anteny Canal +, czyli „Turbo Kozak”. Wygrał go Jarosław Gąszczyk.

Po południu na boisku zmierzyli się piłkarze Stali Kraśnik i zespół Gwiazd. W drugim z teamów mogliśmy zobaczyć byłych reprezentantów Polski: Jacka Bąka, Jacka Krzynówka i Piotra Świerczewskiego, obok których zagrali między innymi kraśniccy trenerzy piłkarscy, obecni i byli kraśniccy zawodnicy. Stal wygrała mecz 8:5.

Bramki na stadionie kraśnickiego MOSiR strzelali dzisiaj m.in. Mateusz Kłyk, Mateusz Kuzio, Daniel Szewc, ale także Świerczewski oraz Krzynówek.


Zdjęcia z meczu Stal vs. Gwiazdy można zobaczyć tutaj

krasnik24.pl / Paweł Bieleń


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.