romek
czwartek, 31 lipca 2014, 15:36

Komunikat w sprawie spotkań II Ligi w rundzie jesiennej sezonu 2014/2015

Klub Sportowy WISŁA Puławy informuje, że spotkania w rundzie jesiennej sezonu 2014/2015 nie będą imprezami masowymi a więc obejrzeć je będzie mogło jedynie 999 osób.

Mimo spełnienia wszystkich procedur formalnych Klub Sportowy Wisła złożył wszystkie niezbędne dokumenty aby mecze piłki nożnej w II lidze były imprezami masowymi a więc z udziałem większej ilości kibiców niż 999 jednak w dniu 31 lipca otrzymaliśmy negatywną opinię z Komendy Powiatowej Policji w Puławach o możliwości organizowania imprez masowych.

Jesteśmy bardzo zdziwieni zaistniałą sytuację gdyż przez ostatnie 3 sezony kiedy występowaliśmy w rozgrywkach II ligi każdorazowo otrzymywaliśmy opinie pozytywną bez jakichkolwiek zastrzeżeń w tym zakresie.

Ponadto obiekt wyposażony w 86 kamer monitorujących był wskazywany przez puławską Policję jako wzorowy do zapewnienia bezpieczeństwa podczas imprez organizowanych przez Klub Sportowy Wisła Puławy. W tej sytuacji należy zadać pytanie , jeżeli w ostatnio wydanej opinii puławskiej Policji stadion MOSIR nie spełnia wymogów do organizacji imprez masowych, to ile rzeczywiście jest w Polsce takich obiektów, które są lepiej przygotowane do tego rodzaju działań  ?

Tym razem zastrzeżenie Policji dotyczy „braku na stanowisku kierownika urządzeń do monitorowania i rejestracji zachowań oraz osób uczestniczących w meczu piłki nożnej na stadionie oraz wokół niego” oraz braku łączności pomiędzy punktem dowodzenia a pokojem w którym znajduje się monitoring. Nadmieniamy, że tak naprawdę to pokój w którym znajduje się monitoring powinien być jednocześnie punktem dowodzenia, jednak na wyraźne życzenie Policji, zostało utworzone takie miejsce na tarasie widokowym nad trybuną VIP.

Opiniującym w ramach KPP w Puławach był Zastępca komendanta kom. mgr Dariusz Kruk

W związku z powyższym ze swojej strony możemy jedynie przeprosić wszystkich kibiców za ograniczoną liczbę dostępnych biletów , ale jako Klub dopełniliśmy wszelkich starań i spełniliśmy wszystkie wymogi związane z procedura związaną z organizacją imprez masowych.

Ponadto jak wskazujemy powyżej do tej pory nie było żadnych zastrzeżeń do organizacji imprez masowych organizowanych przez Klub oraz żadnych zastrzeżeń jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa dla kibiców podczas odbywających się meczów piłkarskich. Stadion MOSIR w Puławach należy bowiem do najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych w Polsce , co niejednokrotnie było podkreślane przez PZPN ale również przez Policję. Świadczą o tym wysokie oceny i miejsca Klubu Sportowego „Wisła” Puławy uzyskiwane w corocznych raportach przygotowywanych przez PZPN. W naszej ocenie przedstawione powody negatywnej opinii nie posiadają żadnego merytorycznego uzasadnienia a wskazują jedynie na niechęć puławskiej Policji do jakiejkolwiek merytorycznej współpracy w tym zakresie .

ZARZĄD Klubu Sportowego WISŁA Puławy

wislapulawy.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.