romek
środa, 30 lipca 2014, 08:37

Jubileusz 30-lecia działania GKS RELAX Radecznica upłynął pod hasłem „Futbol łączy pokolenia”…

W niedzielę 27 lipca odbyło się święto jubileuszu 30-lecia działalności Gminnego Klubu Sportowego GKS Relax Radecznica. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Klasztorze w Radecznicy, odprawioną przez o. Zenona, w intencji zawodników, kibiców i działaczy klubowych. Wzięli w niej udział zawodnicy seniorów, trampkarzy i młodzików naszej drużyny.

Druga część obchodów rozpoczęła się o godzinie 11:30 na boisku w Gaju Gruszczańskim. Historię Klubu przedstawił pokrótce Wojciech Kondrat, po czym głos zabrał Prezes ZOZPN Pan Stanisław Pryciuk, oraz Pan Adam Olszta – Prezes Orła Tereszpol. Srebrną odznaką LZPN odznaczeni zostali: Sylwester Krukowski oraz Wojciech Kondrat.

Jako pierwsi na boisko wyszli zawodnicy sekcji młodzików Relax Radecznica i Włókniarza Frampol. Po meczu stojącym na dobrym poziomie, 3:1 zwyciężyli gospodarze po bramkach Jakuba Czoka (2) oraz Michała Sykały. Honorową bramkę dla drużyny z Frampola zdobył Patryk Malec.

Relax Radecznica: Mateusz Flor, Michał Magdziarz, Michał Sykała, Maciej Zych, Karol Zych, Paweł Bogaj, Sebastian Kobel, Piotr Olech (br), Mateusz Kwapisz (br), Szymon Czok, Jakub Czok (c), Kacper Mróz, Krystian Grzywna, Piotr Kołodziej, Mikołaj Jachymek, Szymon Pyda, Piotr Bogaj, Paweł Hadam, Adam Bogaj, Bartłomiej Magdziarz Trenerzy: Marcin Kaproń, Wojciech Kondrat, Sylwester Krukowski

Włókniarz Frampol: Paweł Malec, Michał Wójcik, Miłosz Jargieło, Wiktor Małer, Kacper Wiączkowski, Patryk Malec, Natalia Małer, Łukasz Zając, Sebastian Pyda, Kacper Gąbka, Bartłomiej Oleszek, Jakub Góra, Jakub Zbroński, Maciej Malec, Szymon Flis, Kacper Woźnica, Jakub Stańczyk Trener: Zenon Tchórzewski

Po meczu wszystkich młodzików wyróżniono okolicznościowym dyplomem za dobrą postawę w sezonie 2013/2014. Indywidualne wyróżnienia trafiły do: Jakuba Czoka (Król Strzelców (10), Król Asyst (4)). Szymona Pydy (Król Asyst (4)), Adama Bogaja (Najlepszy Zawodnik) i Macieja Zycha (Ulubieniec Kibiców).

Po meczu naszych najmłodszych zawodników, przyszedł czas na spotkanie Oldboje – Rodzice. Niespodziewanymi zwycięzcami okazali się Rodzice Zawodników Grup Młodzieżowych pokonując faworyzowanych Oldbojów 4:3 (Mariusz Bielecki x2, Mariusz Hadam, Grzegorz Standela (sam) –  Leszek Brodaczewski, Daniel Jabłoński, Kamil Tyszko).

Rodzice Zawodników Grup Młodzieżowych: Mariusz Hadam, Piotr Jachymek, Mariusz Bielecki (c), Mirosław Skrok, Jerzy Kwapisz, Zbigniew Olech, Sławomir Czok, Jarosław Grzywna, Tadeusz Czok, Mariusz Pyda, Marcin Woźny, Daniel Mróz (br)

Relax Radecznica Old Boys: Jacek Flor, Ernest Szymański, Kamil Tyszko, Dawid Jabłoński, Leszek Brodaczewski, Józef Gąsior (br), Adam Kaproń (c), Robert Flor, Zdzisław Pastuszak, Mariusz Górniak, Grzegorz Standela, Sylwester Krukowski

Trzecim z kolei meczem było spotkanie Trampkarzy Starszych naszej drużyny z Omegą Stary Zamość. Wicemistrzowie OLTM nie zawiedli kibiców i pewnie wygrali 5:0 (Jakub Skrok, Sebastian Hadam (2), Bartłomiej Bielecki, Karol Flor0)

Relax Radecznica: Marcin Zych (br), Sebastian Krukowski, Kacper Harkot, Dominik Cichoń, Krzysztof Chmielewski, Sebastian Siemczyk, Sebastian Hadam, Karol Flor, Bartłomiej Bielecki, Jakub Skrok, Wojciech Zych (c), Michał Woźny, Mateusz Osman Trenerzy: Wojciech Kondrat i Sylwester Krukowski

Omega Stary Zamość: Patryk Sałamacha (c), Hubert Sałamacha, Jakub Pawlasiuk, Mateusz Czarniecki, Przemysław Szymala, Oskar Torbiński, Klaudiusz Szymala, Jarosław Baran, Jakub Pieczykolan, Jakub Mężyński, Patryk Bochniak, Konrad Iwoniak Trener: Michał Denis

Po meczu wszyscy zawodnicy sekcji trampkarzy zostali wyróżnieni okolicznościowymi dyplomami za zdobycie Wicemistrzostwa Okręgowej Ligi Trampkarzy Młodszych. Indywidualne wyróżnienia za sezon 2013/2014 odebrali: Sebastian Siemczyk (król strzelców (43)), Wojciech Zych (król asyst (30)), Sebastian Hadam (najwytrwalszy zawodnik (1560 minut na boisku), Michał Harkot (zdobywca najpiękniejszej bramki), Kacper Harkot (najlepszy zawodnik) i  Jakub Skrok (ulubieniec libiców).

Ostatnim meczem przewidzianym w programie było spotkanie seniorów naszego klubu z Krzczonovią Krzczonów. Goście pewnie wygrali 0:3.

Relax Radecznica: Mateusz Lachowicz (br), Grzegorz Hrycyk, Grzegorz Nizioł, Sylwester Krukowski (c), Bartłomiej Czok, Marek Jóźwiakowski, Marcin Pawelczyk, Kamil Kozak, Kamil Marzec, Krzysztof Studziński, Jakub Harkot, Mikołaj Zając, Robert Misztal, Robert Sarzyński, Marcin Kaproń, Tomasz Olech, Mateusz Śmiszek, Adrian Kozak, Adrian Cielica, Paweł Marzec, Marcin Woźny Trener: Sylwester Krukowski

Krzczonovia Krzczonów: Patryk Klempka (br), Rafał Pawelec, Jakub Rzepecki, Mateusz Król, Radosław Mazur, Jarosław Kowalek, Jakub Moczarski, Krystian Furgał, Marcin Kasperek, Rafał Kurek, Tomasz Niedźwiedź, Sylwester Kawa Trener: Michał Kłodnicki

Nagrody indywidualne dla seniorów, za sezon 2013/2014: Marcin Woźny (najlepszy zawodnik), Karol Kondrat (król strzelców (8), król asyst (7)), Grzegorz Hrycyk (najwytrwalszy zawodnik (2251 minut na boisku), Adrian Kozak (zdobywca najpiękniejszej bramki), Jakub Harkot (młody talent) oraz Krzysztof Studziński (ulubieniec kibiców).

Podczas Jubileuszu, okolicznościowym medalem XXX – lecia GKS Relax Radecznica odznaczeni zostali: Stanisław Pryciuk – Prezes ZOZPN, Andrzej Swacha, Marek Borowiński, Mariusz Szczurek, Robert Flor, Adam Kaproń, Jacek Flor, Mariusz Górniak, Leszek Brodaczewski, Mariusz Hadam, Grzegorz Standela, Józef Gąsior, Martyna Krukowska i Edyta Kondrat.

Obsadę sędziowską rozgrywek zapewnili Panowie: Andrzej Swacha, Marek Borowiński, Mariusz Szczurek.

Pomoc medyczna: Martyna Krukowska

Biuro zawodów: Andrzej Kondrat

Fotograf: Edyta Kondrat

Zaplecze gastronomiczne: Stowarzyszenie „Nasz Sułowiec”, Ryszard Juśkiewicz, Mariusz Oleksy, Jacek Szymański, Sylwester Głowala, Robert Krukowski
Sponsorzy: Urząd Gminy w Radecznicy, Starostwo Powiatowe w Zamości

as / wkrótce w dziale „Jubilaci” historia klubu…


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.