romek
poniedziałek, 28 lipca 2014, 07:38

Internet się zmienia… / Klubowe e-gazetki przechodzą do lamusa? * Rządzi fejs? * A może tak nam się tylko wydaje (?)…

Nigdy nie ukrywaliśmy, że portal lubelskapilka.pl jest stroną w której połowa materiałów jest przeglądem stron internetowych lubelskich klubów. Chcemy pokazywać jak kluby działają, jakie mają kłopoty i jak je rozwiązują. Tak, żeby inni mogli w określonej sytuacji iść za przykładem. Myślimy, że w wielu przypadkach nam się to udaje.

Trzecia część publikowanych tekstów, to teksty własne. Od pewnego czasu więcej miejsca poświęcamy historii lubelskiej piłki i klubów. Wiemy też, że ważne są wyniki i aktualności. Jednak uznaliśmy, że pogoń za wynikami to ściganie się z materią przestrzenną – coś jakby usiłować złapać kroplę wody w stanie nieważkości. Wielokrotnie pisaliśmy, że były czasy kiedy wyniki napisane na kartkach wyrzucano z okien pociągów, podawano przez kierowców, z czasem nedeszły kołchoźniki itp. Dzisiaj, za podaniem wyniku musi iść coś więcej…

Nas interesują najbardziej problemy sportu i jego uniwarsalizm w kształtowaniu postaw i wychowaniu młodego człowieka. Uniwersalizm sportu w komunikacji społecznej.

Ostatnio zauważyliśmy, że wiele stron www zawiesiło działalność. Nawet nie szukaliśmy odpowiedzi, bo odpowiedź jest w necie –  odpowiedź bardzo prosta. Strony klubowe, te kapitalne kilka lat temu e-gazetki zostały przeniesione do facebooka. Tu można najszybciej przekazać to co się w klubie dzieje.

To kolejny znak zmieniających się czasów. Tak jak Mateusz Giska pyta gdzie jest kres zmian w piłce,  możemy i my zapytać – gdzie jest kres informacyjnej rewolucji?

Gdzieś jest, ale nasze dywagacje nie zmienią sposobu patrzenia na współczesność. Wolniej czy szybciej zawsze będziemy się starać tą nowoczesność i zmiany ogarnąć. Przeszłość, teraźniejszość, kierunki podróży w przyszłość…

Pocieszające, że sami chętniej piszecie do nas… Że wciąż działąją i się rozwijają tak profesjonalnie redagowane strony jak w Gryfie Gmina Zamość… No ale tutaj wszystko układają profesjonalnie…

Fajne i to, że wielu z Was dzięki nam zaczyna lubić dziennikarstwo sportowe i  i nie tylko sportowe…

lubelskapilka.pl / pk

@@@@@@@@@@@@@@@

PS. Tymczasem interesujaca statystyka opublikowana na stronie  cosmos-jozefow.futbolowo.pl

 Ranking wyświetleń stron www w V lidze zamojskiej (ciekawqe, czy w porównaniu do roku poprzednego jes +, czy – ?

Sezon ligowy się zakończył więc jak co roku czas na podsumowanie. Na początek wybrałem sobie podsumowanie wszystkich stron internetowych zamojskich drużyn, a więc wyświetlenia na stronach klubów. Jak wyglądałaby tabela po zakończonym sezonie? Troszeczkę inaczej. Zapraszam do statystyk.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Kryształ Werbkowice : 160 416 wizyt, średnio 665 na dzień.

Unia Hrubieszów : 485 066 wizyt, średnio 1494 na dzień.

Grom Różaniec : 214 483 wizyt, średnio 412 na dzień.

Huczwa Tyszowce : brak info.

Victoria Łukowa Chmielek : 81 229 wizyt, średnio 209 na dzień.

Ostoja Skierbieszów : 191 232 wizyt, średnio 479 na dzień.

Korona Łaszczów : 288 113 wizyt, średnio 580 na dzień.

Sokół Zwierzyniec : 120 154 wizyt, średnio 345 na dzień.

V-System Sparta Łabunie : 166 611 wizyt, średnio 465 na dzień.

Sparta Wożuczyn : 114 507 wizyt, średnio 262 na dzień.

Igros Krasnobród : 282 003 wizyt, średnio 543 na dzień.

Olimpia Miączyn : 134 196 wizyt, średnio 408 na dzień.

Orkan Bełżec : 138 960 wizyt, średnio 260 na dzień.

Cosmos Józefów : 166 612 wizyt, średnio 331 na dzień.

Aleksandria Aleksandrów : 104 769 wizyt, średnio 224 na dzień.

Huragan Hrubieszów : 140 170, średnio 260 na dzień.

@@@@@@@@@@@@@

Tabela :

1. Unia Hrubieszów

2. Korona Łaszczów

3. Igros Krasnobród

4. Grom Różaniec

5. Ostoja Skierbieszów

6. Cosmos Józefów

7. Sparta Łabunie

8. Kryształ Werbkowice

9. Huragan Hrubieszów

10. Orkan Bełżec

11. Olimpia Miączyn

12. Sokół Zwierzyniec

13. Sparta Wożuczyn

14. Aleksandria Aleksandrów

15. Victoria Łukowa-Chmielek

rd.


Komentarze do 'Internet się zmienia… / Klubowe e-gazetki przechodzą do lamusa? * Rządzi fejs? * A może tak nam się tylko wydaje (?)…' (1)
 • Faraon7 lat temu Bezpośredni link

  Jeżeli chodzi o zawieszenie działalności stron to są jeszcze dwa powody: po 1 wystarczy, że admin przenosi się do innego klubu a często stroną nie ma się kto zająć. Najlepiej jak stronę prowadzi nie piłkarz, ale ktoś nie grający.
  Po 2. zapał adminów zależy nierzadko od wyników klubu. Jak są zwycięstwa to i strona jest aktualizowana, jak się zaczyna źle dziać to i na stronie pojawia się zastój.

  Wg. mnie zanikła komunikacja międzyklubowa. Jeszcze 10 lat temu, kiedy nie bardzo jaki klub miał stronę lepiej to funkcjonowało bo a to się znalazło jakieś forum dla drużyn z B – klasy, a to na księdze gości.

  Teraz owszem, jest możliwość komentowania tylko niejeden użytkownik zamiast wypowiadać się kompetentnie to zajmuje się obrażaniem innych, więc zamiast rzeczowych dyskusji mamy pyskówki. Jakimś rozwiązaniem jest możliwość komentowania po zalogowaniu, ale wówczas nie bardzo komu chce się w takie coś bawić i dyskusja zamiera.

 • Dodaj komentarz

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.