romek
poniedziałek, 28 lipca 2014, 06:32

508:517 w MegaMeczu! Grali od piątku do niedzieli…

– Pamiętam, że my w dzieciństwie potrafiliśmy grać w piłkę całymi dniami. Wystarczył kawałek pustego placu, nie zawsze równego. Bramki robiliśmy z plecaków. Dzisiaj w całej Polsce powstały nowoczesne boiska, na wielu dzięki oświetleniu można grać nie tylko w dzień, ale i w nocy, tylko jakoś chętnych brakuje. Chcemy to zmienić – mówił jeszcze przed rozpoczęciem spotkania Paweł Durka, który wspólnie z Arkadiuszem Kobojem zorganizował zawody.

Dziennik Wschodni przytacza dziecięca marzenia i doświadczenia w obcowaniu z piłką organizatorów MegaMeczu. Wynik 517-508 (niemal remisowy). Uczestniczyło kilkuset zawodników, niektórzy na boisku spędzili po 20 godzin.

Na dzisiaj uczestnicy gry mają piłki dość, nie myślą o biciu Rekordu Guinessa, kiedy to grupa Australijczykow grała najdłużej.

lubelskapilka.pl, która od lat należy do nieformalnej grupy mediów popierających programowo ruch i wszelkie przejawy walki z codzienną biernością społeczną uznaje MegaMecz za  Letnią Inicjatywę nr 1 w naszym województwie.

Warto odnotować, że najmłodszym uczestnikiem meczu był dwuletni Jaś, który strzelił dwie bramki.

rd

 
 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.