romek
czwartek, 24 lipca 2014, 08:33

3:3 / Jacek KOSIERB (Świdnik): – Nic nie dzieje się z przypadku…

Pytamy uczetników naszej sondy, którzy trafnie wytypowali wynik Mundialu. Dzisiaj Jacek Kosierb ze Świdnika, autor  monografii Avii Świdnik powiedział jasno – wygrają Niemcy:

= Dlaczego wygrali Niemcy?

=  Jak powiedział swego czasu Gary Lineker „piłka to taka gra w której 22 facetów biega za piłką, a na końcu i tak wygrywają Niemcy”. A tak poważnie to nic nie dzieje się z przypadku. Niemcy zbudowali system szkolenia w prawdziwego zdarzenia i teraz po prostu zbierają jego efekty. W pewnym momencie nie zawahali się skorzystać z trendu powołania do kadry piłkarzy z podwójnym obywatelstwem (np. Podolski, Klose, Boateng itp) i to też jak widać wyszło im tylko na dobre.

= Kto może ich zdetronizować za cztery lata?

= Jeśli mistrzostwa w 2018 roku odbeda się w Rosji tak jak jest to zaplanowane, mysle że kluczową rolę mają szansę odegrać gospodarze i wejść do czołowej „zcwaóreki”. Ale czy wystarczy to do zdetronizowania Niemców? NIe sądze. Może Dunga „odbuduje” Brazylię i ta przełamie się właśnie na kolejnym mundialu sięgając po Puchar Swiata poza swoim kontynentem. Jeśli Belgowie będą dalej się tak rozwijać to może oni coś też „namieszają” na mistrzostwach. Generalnie bedzie bardzo trudno o to, żeby pozbawić Niemców szansy na wywalczenie drugiego z rzędu tytułu.

= Który mecz był najlepszy?

= Mnie osobiście bardzo podobał się mecz 1/8 finału Brazylia – Chile. Przede wszystkim dramaturgia rzutów karnych gdzie po dwóch seriach Brazylia prowadziła 2:0, a chwile później okazało się, że mogła przegrać i odpaść już na tym etapie. Geniusz Neymara dał im awans, ale potem jego absencja dała sie boleśnie we znaki Canarhinios…

= Który pilkarz zaimponował?

= Najbardziej na tych mistrzostwach zaimponował mi Clint Dempsey.
31-letni reprezentant USA w Brazylii rozgrywał swój trzeci mundial.
Prawdziwy przywódca drużyny, który swoją charyzmatyczną postawą potrafił poderwać do walki kolegów. Niewielu było takich piłkarzy na tych mistrzostwach…

rd / foto Nowy Tydzień


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.