romek
wtorek, 22 lipca 2014, 08:16

3:3 / Jan Henryk CICHOSZ (dziennikarz, poeta) – Niemcy, Robben i Messi…

Kolejny z naszych przyjaciół, który trafił w typowaniu wyniku końcowego MUNDIALU. Jan Henryk Cichosz, dziennikarz, poeta, turysta – miłośnik i popularyzator lokalnych atrakcji geograficznych.

= Dlaczego mistrzem świata zostali Niemcy?

= Niemcy sa najbardziej zorganizowani. Ponadto niemalże wszyscy mają respekt przed Niemcami. Ważne jest również i to, że Niemcy opierają się na piłkarzach grających przede wszystkim w niemieckiej lidze. Przykład Bayernu Monachium (chyba siedmiu kadrowiczów).

= Kto jest w stanie zdetronizowałć Niemców z cztery lata?

= To jest dobre pytanie!!! Francja, Włochy…. i chyba Brazylia, która zobaczyła w jakim kierunku idzie nowoczesna piłka.

= Ktore mecze bylo najlepsze?

= Urugwaj – Anglia… i finał Niemcy-Argentyna. W tym pierwszym więcej było jednak i  finezji i poezji .

= Kto był największym piłkarzem, wcale nie musi być najlepszy?

= Bez wątpienia Robben. Patrzyłem też z podziwem na Messiego, który swoje gwiazdorstwo zamienił na kolektywna grę dla całego zespołu. Wielki piłkarz… no i Neuer, bramkarz, który pokazał nowy styl (bramkarz i obrońca), nie ograniczając się jedynie do pola karnego.

rd


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.