romek
piątek, 18 lipca 2014, 07:28

Tomasz BONDYRA (prezes Gryfu Gmina Zamość): – Będziemy klubem samowystarczalnym…

Jeśli dalej będziemy otrzymywać ogromną pomoc od Samorządu Gminy Zamość, czyli głównie od pana Wójta Ryszarda Gliwińskiego i przewodniczącego Rady Gminy Zamość pana Jerzego Bondyry, to nie mamy się o co martwić. Jeśli samorząd wciąż będzie finansowo wspierał nasze stowarzyszenie, to już za 5 lat zespół seniorów będzie składał się tylko i wyłącznie z wychowanków. Armia zaciężna nie będzie nam do niczego potrzeba. Będziemy klubem samowystarczalnym, ale na to potrzeba czasu i cierpliwości – mówi prezes Tomasz Bondyra.

***

= Gryf otrzymuje wielką pomoc od Samorządu Gminy Zamość. Wiele ludzi twierdzi, że klub skończy jak inne drużyny, które poprzez duże nakłady finansowe zbudowały swoją potęgę, mam tu na myśli np. Spartakusa Szarowolę czy Olender Sól.

= Nie boję się, że pójdziemy w stronę wymienionych klubów i skończymy na dnie. Naszym głównym celem jest praca z młodzieżą, stworzyliśmy silne podwaliny tworząc zaplecze oparte o młodych piłkarzy. Posiadamy 6 grup młodzieżowych, a to jest podstawa by z optymizmem patrzeć w przyszłość, myśląc o zespole seniorów. Jeśli dalej będziemy otrzymywać ogromną pomoc od Samorządu Gminy Zamość, czyli głównie od pana Wójta Ryszarda Gliwińskiego i przewodniczącego Rady Gminy Zamość pana Jerzego Bondyry, to nie mamy się o co martwić. Jeśli samorząd wciąż będzie finansowo wspierał nasze stowarzyszenie, to już za 5 lat zespół seniorów będzie składał się tylko i wyłącznie z wychowanków. Armia zaciężna nie będzie nam do niczego potrzeba. Będziemy klubem samowystarczalnym, ale na to potrzeba czasu i cierpliwości.

= Największym zarzutem do władz Gryfa jest pozyskiwanie zawodników spoza gminy Zamość. Dlaczego to robicie?

= Tak naprawdę nie ściągamy nowych piłkarzy, ale uzupełniamy ubytki kadrowe wśród szkoleniowców. Na miejsce trenerów, którzy odeszli, pozyskaliśmy nowych, którzy również będą grać w zespole seniorów. By prowadzić zajęcia na orliku, koniecznym jest posiadanie uprawnień instruktora sportu. Dołączył do nas również Mariusz Pliżga, który jest pracownikiem gminy Zamość.

= Bardzo zależało wam na sprowadzeniu Patryka Łoja z Nordu Wysokie. Sam zainteresowany podobno rozważał propozycję przejścia.

= Rozmawialiśmy z zawodnikami z gminy Zamość, m.in. z Patrykiem Łojem i Piotrem Łojem, obaj mieli podjąć rękawice i przejść do Gryfa. Patryk dostał od nas konkretną ofertę, zapewnialiśmy mu dowóz na trening bez ponoszenia przez jego osobę żadnych kosztów. Zdecydował się jednak na grę w Delcie Nielisz, wystąpił w tej drużynie w sparingu przeciwko nam. Jest nam przykro, że mieszkańcy gminy nie chcą reprezentować barw Gryfa, a wolą grać w zespołach spoza naszej gminy.

= Dlaczego piłkarze z Wysokiego nie chcą grać w Gryfie?

= Mają nam za złe, że przyczyniliśmy się do rozpadu klubów w gminie Zamość. Ja jestem innego zdania. Metanoja Lipsko jest w stanie poradzić sobie sama, a my – w ramach współpracy – szkolimy młodzież z obszaru, na którym funkcjonuje klub. Nord nie przystąpił do rozgrywek, ale to nie jest nasza wina. Chcieliśmy przejąć ich zawodników i zbudować silny zespół oparty o najlepszych piłkarzy z gminy, ale czas pokazał, że wielu takich zawodników nie ma. Czekamy, aż skończą się żale i pretensje, a wtedy każdy będzie miał możliwość gry w naszym klubie.

= Kilku zawodników wzmocniło kadrę zespołu, ale też kilku odeszło. Który z nowych zawodników okaże się największym wzmocnieniem?

= Szkoda, że odeszli od nas Mateusz Łyko i doświadczony Krzysiek Krupa. Ci piłkarze byli ważnymi ogniwami w naszej drużynie. Po ich odejściu ławka rezerwowych zrobiła się krótka i musieliśmy odpowiednio uzupełnić skład. Potrzebowaliśmy mieć do 17 zawodników zdolnych do gry na tym poziomie rozgrywkowym. Dodatkiem będą najzdolniejsi juniorzy. Liczymy na każdego nowego zawodnika. Mam nadzieję, że każdy będzie dużym wzmocnieniem, a nie tylko uzupełnieniem składu. Wierzę, że wszyscy dołożą cegiełkę do jak najlepszej gry.

=  Jak Gryf potraktuje te rozgrywki?

= Potraktujemy te rozgrywki bardzo poważnie. Reprezentujemy gminę Zamość i chcemy robić to godnie. Do pierwszego meczu podchodzimy bardzo zmobilizowani i chcemy zajść jak najdalej.

= W razie wygranej z Relaksem przeciwnikiem będzie Roztocze Szczebrzeszyn. Kibice mieliby ogromną gratkę jeszcze przed rozpoczęciem sezonu.

Jeśli uda nam się wygrać z Relaksem, z którym rok temu mieliśmy olbrzymie problemy, to na kibiców i zawodników czeka duża nagroda. Przyjemnością będzie spotkanie z byłym czwartoligowcem i możliwość powalczenia o awans do następnej rundy. Na pewno będziemy walczyć o zwycięstwo.

 I Memoriał im. Jana Wojtaszka.

= Jeśli awansujemy, to gdzie odbędzie się mecz z Roztoczem? Gospodarzem będzie Gryf, ale w Zawadzie mecz się nie odbędzie. Dlaczego?

= Obecnie na stadionie w Zawadzie prowadzone są pracę pielęgnacyjne boiska. W lipcu nie przewidujemy na tym obiekcie żadnych gier pucharowych, kontrolnych, ani sparingów. Jeśli klub ze Szczebrzeszyna wyrazi zgodę na rozegranie meczu na ich stadionie, to będzie nam miło. Jeśli nie, będziemy szukać boiska zastępczego zlokalizowanego na terenie gminy Zamość. Prawdopodobnie będzie to Lipsko.

= Liga rozpocznie się za miesiąc, ale zarząd z pewnością ma wymagania, które zespół ma osiągnąć. Które miejsce po rundzie jesiennej usatysfakcjonuje prezesów?

= Przed rozpoczęciem ligi celem każdej drużyny jest zajęcie pierwszego miejsca, my patrzymy na zbliżający się sezon w ten sam sposób.

= Bądźmy realistami.

= Prawdę mówiąc dla nas najważniejszą kwestią będzie rozgrywanie jak najlepszych spotkań na własnym terenie. Gramy dla kibiców, a zawodnicy będą grać z pełnym zaangażowaniem, żeby sprawić im radość. Kibice mają być zadowoleni z postawy zespołu podczas meczów rozgrywanych w Zawadzie. Osobiście będę zadowolony, jeśli będziemy pewni miejsca w pierwszej ósemce, co da możliwość ogrywania młodych zawodników. Chcemy, by do zespołu wchodziło jak najwięcej wychowanków.

gryfgminazamosc.futbolowo.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.