romek
czwartek, 17 lipca 2014, 15:11

Sparingi… / Lublinianka – Orion 2:2, Tomasovia – Motor 3:0, Avia – Radomiak 0:3…

Kolejne kluby rozpoczynają przygotowania do sezonu i rozgrywają mecze sparingowe… Oczywiście w „kuluarach” trwają dyskretne rozmowy o planach, transferach, sponsorach. Najciekawiej było na Wieniawie…

***

Sobotni sparing Lublinianki z Avią Świdnik zdawał się potwierdzać, iż zespół Modesta Boguszewskiego podąża w odpowiednią stronę. Na tle solidnego przeciwnika, występujący w eksperymentalnym zestawieniu zespół z Wieniawy, pokazał się z bardzo dobrej strony. Wczorajszy mecz z czwartoligowym Orionem Niedrzwica Duża pokazał zaś, że młodzież pozbawiona bardziej ogranych zawodników nie jest jeszcze gotowa do gry w III Lidze. Brak Mateusza Majewskiego, Rafała Kursy, Erwina Sobiecha, Huberta Kotowicza czy Stefana Kucharzewskiego okazał się bardzo bolesny dla „Dumy Lublina”, która zaledwie zremisowała z występującym poziom niżej rywalem. Już w 3 minucie wynik otworzył Wojciech Białek, dobijając strzał głową Patryka Grzegorczyka. Na szczęście szybko po stracie bramki wyrównał Damian Ścibior po ładnym prostopadłym podaniu Bartosza Tomczuka. Lublinianie jeszcze dwukrotnie byli bliscy objęcia prowadzenia, ale Tomczuk i Paweł Zabielski tylko obili obramowanie bramki Orionu.

Na drugą połowę Lublinianka znów wyszła nie w pełni skoncentrowana i znów straciła bramkę po stałym fragmencie tuż po rozpoczęciu gry, a jej strzelcem był testowany w Orionie zawodnik Stali PoniatowaMateusz Pękalski. Lublinianka powinna odrobić straty już po minucie, ale Oleg Rovbel trafił jedynie w słupek po dobrym dośrodkowaniu Patryka Stadnickiego. Gospodarz długo bili głową w mur, aż wreszcie na pięć minut przed końcem spotkania Filip Ozimek zabrał piłkę lewemu obrońcy gości i dośrodkował do Stadnickiego, który dopełnił formalności. Na tle niezbyt wymagającego rywala jedynymi zawodnikami zasługującymi na pochwałę byli Tomczuk oraz Ozimek, którzy jako jedyni napędzali ataki sennej drużyny z Wieniawy. Kolejny sparing (miejmy nadzieję, że bardziej udany) w Radzyniu o godz. 17, gdzie Lublinianka zagra z tamtejszymi Orlętami.

Lublinianka – Orion Niedrzwica Duża 2:2(1:1)
7′Ścibior, 85′Stadnicki – 3′Białek, 50′zaw.test..

Lublinianka: Zapał – Kwiatkowski, Ręba, Mazurek, Ścibior – Zabielski, Piskor, Gawrylak, Skoczylas – Aina, Tomczuk.
II połowa: Krupa – Wiśniewski, Stępień, Mazurek, Kanarek – Orłowski, Pototskiy – Rovbel, Bogusz, Stadnicki – Ozimek.

Orion: zaw. test. – Krężołek, Skiba, Grzegorczyk, Ręba – zaw. test., Żarnowski, Gutek, Wierzchowski – Szymuś, Białek oraz trzech zaw. testowanych

lublinianka.net


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.