romek
środa, 16 lipca 2014, 14:53

Prasa / Sensacja MIĄCZYNA * Kopciuszek wśród herosów!

 – Gdyby dwa lata temu ktoś powiedział mi, że awansujemy do pierwszej ligi, to pewnie popukałbym się w czoło. Mam jednak to szczęście, że drużynę tworzą wspaniali chłopcy, którzy wykonali naprawdę świetną robotę – mówi Piotr Welcz, trener juniorów Olimpii.

Jego podopieczni kilka tygodni temu zakończyli zmagania w drugiej lidze na drugim miejscu, z minimalną stratą do Płomyka Różanka. Zwycięzca zrezygnował jednak z awansu i w związku z tym Lubelski Związek Piłki Nożnej zaproponował awans drużynie z Miączyna.

Nikt nie ma wątpliwości, że jak na razie jest to piłkarski Mount Everest młodych podopiecznych trenera Welcza. Wystarczy tylko spojrzeć na listę startową sezonu 2014/2015. Olimpię czekają wyjazdy m.in. do Łęcznej, Białej Podlaskiej, Lublina, Kraśnika, Tomaszowa Lubelskiego czy Zamościa. Wszystkie kluby reprezentują miasta powiatowe i systemem szkolenia zdecydowanie wychodzą przed szereg. Olimpia jest tutaj wyjątkiem.

Piotr Orzechowski / Kronika Tygodnia


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.