romek
niedziela, 13 lipca 2014, 08:29

Sparingi.. / Avia Świdnik – Lublinianka 2:2, Stal Kraśnik – Orion 3:3, Chełmianka – Victoria Ż. 1:0…

„Zielono – Biało – Czerwoni” rozpoczęli przygotowania do sezonu 2014/2015 z dość wysokiego poziomu, remisując w Świdniku z Avią 2:2. Warto odnotować, iż nie było to typowe spotkanie sparingowe ponieważ było rozgrywane w trzech tercjach trwających po 40 minut. Trener Modest Boguszewski dał szansę zaprezentowania się aż 34 zawodnikom, z których zaledwie czternastu reprezentowało „Dumę Lublina” wiosną. Pierwszą tercję lublinianie wygrali 1:0 po bramce Huberta Kotowicza, któremu asystował Oleg Rovbel. Młody Rosjanin z polskimi korzeniami (jego dziadkowie zostali zesłani z Polski do Kazachstanu) jest pierwszym letnim nabytkiem Lublinianki. Biorąc pod uwagę jego bardzo dobrą postawę w pierwszej tercji, ciężko nie przyklasnąć sztabowi szkoleniowemu i klubowym działaczom. W tej części spotkania bliscy strzelenia bramek po strzałach z dystansu byli środkowi pomocnicy Bartosz Tomczuk oraz Rafał Stępień, z kolei jeden z zawodników Avii ostemplował słupek bramki strzeżonej przez Marcina Zapała.

W drugiej tercji na boisku wystąpili etatowy zawodnicy pierwszej drużyny wzmocnieni przez młodzież wracającą z Widoku Lublin oraz Karola Orłowskiego. Ta część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem, ale nie oznacza to, iż obyło się bez bramkowych sytuacji. Dwie bardzo dobre sytuacje zmarnował Mateusz Majewski. W 58 minucie po kapitalnym podaniu Filipa Ozimka uderzył prosto w bramkarza, a w 66 minucie zamiast uderzać w dogodnej sytuacji zdecydował się na podanie do „Ozima”, który z ostrego kąta uderzył w boczną siatkę.

Ostatnia część spotkania rozpoczęła się od zdobycia drugiej bramki przez gości. Dośrodkowanie Przemysława Gąsiora zgrał Piotr Kucharzewski, a Adam Aina strzałem z bliskiej odległości wpisał się na listę strzelców. W końcowych fragmentach spotkania dość niefrasobliwie grający lublinianie stracili dwie bramki i dali sobie odebrać zasłużone zwycięstwo. Po meczu trener Boguszewski podziękował już niektórym zawodnikom za grę, kolejny sprawdzian dla lublinian już w środę podczas meczu z Orionem Niedrzwica.

Avia Świdnik – Lublinianka 2:2
105′Jeleniewski, 108′? – 9′Kotowicz, 92′Aina

Lublinianka: Zapał – Kwiatkowski, Kursa, Dudkiewicz, Kanarek – Kotowicz, Stępień, Tomczuk, Zabielski – Sobiech, Rovbel.
II tercja: Krupa – Wiśniewski, Kursa, Mazurek, Ścibior – Orłowski, Gawrylak – Majewski, Bogusz, Skoczylas – Ozimek.
III tercja: Zawodnik testowany – Gawron, Ręba, Krupski, Wołos – Gąsior, Piskor, zawodnik testowany, P.Kucharzewski – Aina, Stadnicki + Manel, Wiącek.

Grano 3×40 minut.

Lista sprawdzanych zawodników:
Rafał Stępień (KS Dąbrowica), Piotr Kucharzewski, Przemysław Wiącek (Motor Lublin), Rafał Krupski, Patryk Stadnicki (Orion Niedrzwica), Michał Wołos (Polonia Przemyśl), Karol Orłowski (POM Piotrowice), Paweł Zabielski (Powiślak Końskowola), Łukasz Manel (Sławin Lublin), Damian Gawron (Stal Kraśnik), Bartosz Tomczuk (Stal Poniatowa), Adam Aina, Wiktor Bogusz, Rafał Dudkiewicz, Maciej Piskor, Dawid Skoczylas, Jakub Wiśniewski (Widok), Oleg Rovbel oraz 2 zawodników o nieokreślonych personaliach.

lublinianka.net / foto – Adam Aina w zespole Widoku Lublin podczas meczu z Górnikiem Łęczna (czerwona koszulka) – ukswidok.pl

***

Inne wyniki meczów sparingowych:

Stal Rzeszów 4:0 Wólczanka Wólka Pełkińska
Izolator Boguchwała 4:1 Dynovia
Karpaty Krosno 1:4 Stal Rzeszów
Chełmianka Chełm 1:0 Victoria Żmudź
Avia Świdnik 2:2 Lublinianka Lublin
Stal Kraśnik 3:3 Orion Niedrzwica


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.