romek
niedziela, 13 lipca 2014, 10:29

MUNDIAL 2014 / Dzień przedostatni… dzień ostatni… * Holandia – Brazylia 3:0 * Wielki finał: Argentyna – Niemcy

Brazylia upokorzona. Tak słabej Brazylii nie było na mundialach. Tutaj też potrzebna jest nowoczesna myśl na gre w piłkę. Gospodarze od dawna umocowani w treści teorii, że są majbardziej utalentowaną nacją piłkarską – przysnęli. Piłkarski świat poszedł do przodu – Brazylia śpi. Młodzi trenerzy wciąż wymyślają nowe ponysły na grę… W Brazyli wierzą w talent!

90 minut twardej walki to za mało, żeby być mistrzem kraju, a co dopiero mundialu. Niemcy wiedzą o tym od lat… Dlatego do gry na pełnych obrotach przez 90 minut dołożyli brazylijskie wszkolenie techniczne. Tak powstała JEDNOSTKA (jedenastka) piłkarska pt. „Niemcy”. Brazylia miała Neymara, Holandia Robbena, Argentyna ma Messiego… Niemcy nie mają nikogo wielkiego. Mają jedenastu równych piłkarzy ustawionych przez sprytnych i chytrych szachistów!

Czy mistrzem piłkarskiej szachownicy będzie Joachim Loew?

Co na to Leo Messi?

***

Holandia – Brazylia 3:0. Mecz taki jakby grała drużyna III ligi i A klasy. Lepsi strzelili swoje i resztę odbębnili… Robben jest naprawdę kandydatem na piłkarza numer 1 mistrzostw. To jeden z kilku graczy na świecie, który robi przewagę w każdej drużynie w której gra. Co więcej – te drużyny wygrywaja, a jeśli przegrywają to tylko… w karnych! Messi tez robi różnicą… Żeby wygrał złotą pilkę i wszedł do panteonu  największych – musi dzisiaj wygrać! Messi MUS-SI!

Aaaa,  jeszcze jedno (coś z metafizyki, bo dostałem telefon): Tu JA Rzut Karny! Nie powiedziałem ostatniego słowa… Bo może być i taki karny, że…

Jest po 120 minutach dogrywki. W karnych remis: – Messi musi strzelić by być mistrzem świata…

lubelskapilka.pl / pk

PS. Odnośnie naszej przedmundialowej SONDY. Oto ci, którzy zostali w rankingu prawidłowego typowania:

Jacek Kosierb (Świdnik)  – Niemcy
Przemysław Feliński (Lublin)  – Argentyna
Paweł GrzybBrazylia, Hiszpania, lub Argentyna
Jan Henryk Cichosz (poeta) – Brazylia lub Niemcy
Aleksander Daczka (Wilki Wilków) – Niemcy
Grzegorz Drozdalski (dziennikarz) – Niemcy
Ireneusz Gajewski (piłkarz legenda LubelskieiPiłki) – Argentyna

Gary Lineker (cytat): – Piłka to taka gra, że na boisko wybiega 22 piłkarzy, ale zawsze wygrywają Niemcy!

Z najlepszymi ekspertami wśród przyjaciół portalu lubelskapilka.pl porozmawiamy wkrótce. Wynik naszych ekspertów jest taki: 3,3 : 2,5 na korzyść Niemców.

lubelskapilka.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.