romek
niedziela, 13 lipca 2014, 22:44

MUNDIAL 2014 / Dzień ostatni… * Niemcy – Argentyna 1:0 (0:0) * Złoty Mario Goetze!

Mecz fascynujący głównie z powodu takiego, że przez wiele minut nie było sytuacji, które można było nagiąć jako  „siłę kontrowersji”. Szansa Higuaina to okazja sytuacyja,  błąd obrońcy… Czekałem na akcję artystów, bramke rozstyrzygającą „polegająca” na na poezji piłki nożnej. Choćby taką jak na początku mundialu strzelił Van Persie (taki „Lot trzmiela”).

Tak jak od dawna przeczuwalem – dogrywka. Ale nadal wierzyłem, że nie będzie karnych. Marzyłem, żeby wygrał lepszy… Mieli rewelacyją szansę Argentyńczycy, lecz Palacio jej nie wykorzystał. Kiedy jednak podobną szansę otrzymał Mario Goetze, zrobił wszystko jak należy.

Grają wszyscy – wygrywają Niemcy!

Kiedyś „Mario” już rozstrzygął wielki finał mundialu. Nazywał się Kempes (foto, Argentyna-Holandia w 1978). Teraz też Mario (Goetze)…

pk / lp.pl

Finały rozstrzygnięta w dogrywkach:

1934 / Włochy – Czechosłowacja 2:1, gol Angelo Schavio

1966 / Anglia – NRF 4:2, Goeff Hurst

1978 / Argentyna – Holandia, Mario Kempes

2010 / Hiszpania – Holandia 1:0, Aders Iniesta

2014 / Niemcy – Argentyna 1:0, Mario Goetze

***

PS. Spośród naszych przyjaciół prawidłowo mistrzów swiata wytypowali:

Jacek Kosierb (autor książki o Avii Świdnik)  – Niemcy
Jan Henryk Cichosz (poeta) – Brazylia lub Niemcy
Aleksander Daczka (piłkarz, Wilki Wilków) – Niemcy
Grzegorz Drozdalski (dziennikarz, SuperTydzień Chełmski) – Niemcy

lp

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.