romek
czwartek, 10 lipca 2014, 12:14

P r o f i l e / Mariusz PLIŻGA (Gryf Gmina Zamość) – „Mały” zmienił Ostoję na Gryfa

Dynamicznie rozwijające się stowarzyszenie Gryf Gmina Zamość nie zasypia gruszek w popiele. Beniaminek V ligi już sprowadził zawodników, którzy pomogą zająć pozycję w rozgrywkach. Jednocześnie nowi piłkarze Gryfa będą szkolić zamojską młodzież.

Tego goscia nikomu przedstawiać nie trzeba. Zna go szefowa Koła Gospodyń Wiejskich w Bortatyczach, zna go przeciętny uczeń z gimnazjum nr 4 w Zamościu, zna go każda osoba mieszkająca w promieniu 100 km od naszego miasta powiatowego. Żywa legenda Hetmana Zamość. „Mały” najlepsze lata swojej kariery – mimo wielu korzystniejszych ofert z wyższych lig – spędził w zamojskim klubie, czym zasłużył sobie na miano najbardziej oddanego i zasłużonego piłkarza w historii Hetmana. Nowy zawodnik Gryfa przez pół roku kopał piłkę nawet za oceanem. Kibice z Zawady pamiętają jego kapitalne akcje, bo w Echu spędził 2,5 sezonu (1,5 sezonu był grającym trenerem). Mimo skończonych 42 lat wciąż jest świetnie przygotowany do gry, a przeciwnicy drżą przed pojedynkiem z kreatywnym pomocnikiem. Jesteśmy pewni, że akcje Mariusza Pliżgi będą cieszyły naszych kibiców, a niejeden rywal nie będzie mógł zasnąć po ośmieszeniu go przez futbolowego dziadka.

***

Imię nazwisko: Mariusz Pliżga.
Pseudonim boiskowy: Mały.
Data urodzenia: 1 marca 1972 (42 lata).
Kariera seniorska: Hetman Zamość, Okocimski Brzesko, Stal Mielec New York (USA), Huczwa Tyszowce, Echo Zawada, Ostoja Skierbieszów.
Funkcja w klubie: Opiekun orlika w Żdanowie i piłkarz.
Pozycja na boisku: Ofensywny pomocnik. 

gryfgminazamosc.futbolowo.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.