romek
czwartek, 10 lipca 2014, 09:16

MUNDIAL 2014 / Dzień dwudziesty dziewiąty… * Argentyna – Holandia 0:0, karne 4:2!

Bezbarwna pierwsza połowa. Holendrzy być może zawierzyli w siłę Hrula i jego moc gromienia karnych. Gdybym mógł, to zmieniłbym bramkarza, ale wykorzystałem trzy zmiany wcześniej i nie mogłem tego zrobić – tłumaczył po porażce w półfinale piłkarskich mistrzostw świata z Argentyną 2-4 po karnych Louis van Gaal, trener reprezentacji Holandii, zapytany o to, dlaczego tym razem nie zdecydował się wprowadzić na rzuty karne Tima Krula.

Nie było wiec rozgrywki na karne po wyrównanym meczu, w którym oba zespoły nie stworzyły wielu okzji na strzelenie gola. Van Gaal jednak zaskoczył: – Mecze o III miejsce nie mają sensu – podsumował.

Sukces Niemców z Brazylią podniósł tak wysoko poprzeczkę emocji, że reszta jest mało ważna – co tak jakieś trzecie miejsce! To tak jakby przegrani półfinaliści grali o trzecie miejse w Wimbledonie!

Finał Niemcy – Argentyna zapowiada się fascynująco.

pk/lp.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.