romek
niedziela, 6 lipca 2014, 06:44

MUNDIAL 2014 / Dzień dwudziesty piąty… * Argentyna – Belgia 1:0 * Holandia – Kostaryka 0:0. karne 4:3! Hrul może zostać nowym bohaterem nie tylko mundialu!

Argentyna – Belgia 1:0. Sytuacyjna bramka rozstrzygnęła.  Mam wrażenie, że Argentyna się rozgrzewa, a nawet że wygrywa najniższym nakładem sił. Dopiero w sytuacjach krytycznychswój „kołowrotek” włacza Leo Messi i pcha zespół ku tytłowi. Podobnie Rebben pcha Holandię… Czy Kostaryka postawi piłkarski świat na g łówie i zagra w walce o finał? Zwracam uwagę na Alejandro Sabellę (foto), trenera który jako piłkarz przecierał szlaki obcokrajowcom w Anglii razem z Osvaldo Ardilelesem, Ricardo Villą i Kazimierzem Deyną. Grał w Sheffield United i Leeds United. Nie był wielkim piłkarzem (8 spotkan w kadrze).

Holandia – Kostaryka 0:0, karne 4:2. Van Gaal okazał się strategiem Ale powiem co innego – STAŁO się. Już od lat piszemy o szkodliwości dogrywek i karnych w wielkich turniejach. Szukamy pomysłow, jak te mordercze tie breaki zlikwidować. Obawiamy się, że podczas mundiali po raz kolejny dojdzie do sytuacji, że o tytul zdecydująkarniaki. Tymczasem nasze i innych pisanie jest nieskuteczne, wiecej – w meczu Holandia – Kostaryka mieliśmy nowe zjawisko. Na sekundy przed zakończeniem dogrywki Van Gaal zmienił bramkarza, wszedł Hrul – specjalista od jedenastek przygotowany przez byłego trenera bramkarzy reprezantacji Polski Hooka. Jego świeżość, prowokacyjne zaschowanie w stosunko do egzekutorów rywali, okazały się decydujące.

= On wiedział wcześniej, że może wejść na karne, ale Cillessen nie był tego świadomy, nie chcieliśmy go dodatkowo obciążać – dodał trener Holandii.

Van Gall i Hook przechytrzyli wszystkich. Jeśli Holandia zostanie mistrzem świata, szkolenie bramkarzy specjalistów, stanie sie zawodem, a zmiana braamkarza na sekundy przed końcem czymś normalnym. Tak nie powinno być! Dogrywki i karne powinno się zlikwidować bezwarunkowo!

Dwudziesty piąty dzień mistrzostw – dwudzieste piąte mundialowe starcie na karne! Są jeszcze cztery mecze rozstrzygające. Podejrzewam, że penalta jeszcze się „odezwie” (!?).

pk/hs / lubelskapilka.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.