Bez kategorii
romek
poniedziałek, 30 czerwca 2014, 15:33

Wszyscy ludzie HETMANA … * III liga zawita do Żółkiewki!

Wyczekując na ostateczną decyzję odnośnie ligi, w której w przyszłym sezonie zagra Hetman, przedstawiamy autorów największego w historii klubu sukcesu.

Bramkarze:
Zarówno Maciek Płonka jak i Daniel Gwardyński prezentowali równy, wysoki poziom przez całe rozgrywki, niejednokrotnie ratując swój zespół przed utratą bramki. Obaj są jednymi z dłużej występujących zawodników w Hetmanie. Imponują swoją ambicją i zaangażowaniem. W 14 spotkaniach zachowali czyste konto ( mecz z Roztoczem zweryfikowany jako walkower na boisku również zakończył się wynikiem 3-0) co daje im niemal 50% skuteczność.
 
Obrońcy:
Przez większą część sezonu blok defensywny wyglądał następująco – Bloch, Nogas, Lewczuk(dołączył zimą), Skrzypczyński. To ci zawodnicy odpowiadali za rozbijanie ataków rywali, z czego wywiązywali się bardzo dobrze. Szybcy, ofensywnie usposobieni boczni obrońcy, wysocy, dobrze zbudowani środkowi, czyszczący w powietrzu to recepta na sukces defensywy Hetmana. Trochę gorzej to wyglądało w ostatnim meczu, ale kto bogatemu zabroni…Skoro ilość punktów była wystarczająca do zajęcia pierwszego miejsca, można było sobie pozwolić na chwilę dekoncentracji.
Linię obrony skutecznie uzupełniali Furmaniak, Kondratowicz i Świderski ( ten ostatni rundę rewanżową stracił z powodu kontuzji). Zawsze gotowi do wejścia na boisko, dobrze wywiązywali się ze swoich zadań.
 
Pomocnicy:

Piotr Baran – środkowy pomocnik. Bardzo dobra technika, umiejętność zagrania decydującego podania. Dobrze trzyma piłkę. Podstawowy rozgrywający.
Damian Koprucha – jedna z jaśniejszych gwiazd zespołu. Zawodnik uniwersalny. Grał za napastnikiem, na obu skrzydłach, w środku a nawet w obronie. Bardzo dobra technika, zabójcze uderzenie. Etatowy wykonawca stałych fragmentów.
Jacek Wójcik – jesienią był zmiennikiem ale wiosna należała do niego. Waleczny, bezkompromisowy, żelazne  płuca. Dograł wiele decydujących piłek ze skrzydła. Ogromna ambicja i wola walki.
Karol Banachiewicz – młodzieżowiec, który przed sezonem zasilił Hetmana. Z racji młodego wieku zawodnik chimeryczny z ogromnymi możliwościami. Jak tylko zacznie częściej gra na swoim wysokim poziomie będzie z niego dużo pożytku.
Michał Kasperek – człowiek od czarnej roboty. Mimo nieszczególnych warunków fizycznych walczył jak równy z równym w każdym meczu nawet z atletycznie zbudowanymi przeciwnikami. Potrafi również dobrze zagrać ze stałego fragmentu. W środku pola niezastąpiony.
Łukasz Majkut – dołączył w przerwie zimowej. Zmiennik wchodzący do pomocy lub ataku. Młodzieżowiec dla którego był to pierwszy kontakt z grą w 4 lidze. Zawodnik rozwojowy.
Przemysław Banaszak – junior, wychowanek wprowadzany do pierwszego zespołu. Idealny przykład dla młodych zawodników grup młodzieżowych jak wykorzysta swoją szansę. Z meczu na mecz grał coraz więcej i coraz lepiej. Już w pierwszych swoich meczach w dorosłej drużynie strzelił kilka bramek. Przyszłość Hetmana.

Hetman Żółkiewka 2014

Napastnicy:
Paweł Myśliwiecki – wiele osób śledzących rozgrywki 4 ligi mówi Hetman myśli Myśliwiecki. Najskuteczniejszy strzelec rozgrywek. Waleczny, potrafi się znaleźć we właściwym miejscu, niejednokrotnie w pojedynkę rozstrzygał losy meczu. Jak poradzi sobie Hetman bez swojej największej gwiazdy. Niezależnie od ligi w której wystąpi zespół z Żółkiewki zastąpienie Pawła będzie najtrudniejszym zadaniem.
Rafał Bielak – zawodnik nękany przez kontuzje. W zimie wydawało się że wystrzeli z formą, jednak uraz w sparingu z Avią spowodował, że Rafał w lidze prezentował się gorzej niż w sparingach. Mimo problemów zdrowotnych dołożył kilka cegiełek do sukcesu Hetmana.
Damian Mirosław – Nie grał zbyt dużo, ale jego pozycja była bardzo trudna. Ciężko było wszak wskoczy do składu w miejsce Myśliwieckiego. Zaliczył jednak kilka udanych zmian. Potrafił również zdecydować o zwycięstwie z Lutnią. Jak się okazało były to jedne z kilku bezcennych trzech punktów.

Odeszli po rundzie jesiennej: Marcin Kasperek i Artur Znój.

Sztab szkoleniowy tworzyli:
Waldemar Wiater – trener, który z nikomu nieznanego zespołu beniaminka stworzył zgraną ekipę, która wygrała 4 ligę. Czy poprowadzi klub do dalszych sukcesów na wyższym szczeblu rozgrywkowym, czy jednak dalej będzie prowadził zespół w 4 lidze okaże się już niedługo.
Zygmunt Kalinowski – zajmował się głównie bramkarzami i trzeba przyznać, że z tego zadania wywiązał się bardzo dobrze. Członek niezapomnianej drużyny Orłów Górskiego. Swoimi osiągnięciami z przeszłości wyznaczył drogę graczom Hetmana.
Andrzej Koprucha – kierownik drużyny. Bez niego nie byłoby piłki w Żółkiewce. Zajmował się stadionem, boiskiem, szatniami, strojami, liczył kartki, pilnował żeby wszelkie formalności były dopełnione. Człowiek nie do zastąpienia.

Zarząd klubu:
Marian Kwapisz – prezes
Krzysztof Hank – v-ce prezes
Ryszard Majdan – sekretarz
Stanisław Krzysztoń – skarbnik
Henryk Jaremek, Marian Niezbecki, Szczepan Wierzbicki, Marian Rzeżutka – członkowie zarządu
Ogromny wkład w sukces Hetmana włożyli również sponsorzy, Urząd Gminy Żółkiewka na czele z wójtem panem Jackiem Lisem, firma ICAR z Krakowa i jej właściciel pan Kazimierz Kruk, Art-E pana Mieczysława Kruka i kilku mniejszych dobroczyńców zespołu z Żółkiewki.
 
az
 
PS. Z ostatniej chwili – Hetman Żółkiewka zagra w sezonie 2014/2015 w III lidze!

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.