MUNDIAL 2014 / Dzień piętnasty…* Niemcy – USA 1:0 * Portugalia – Ghana 2:1 * Rosja – Algiera 1:1 * Balgia – Korea Płd. 1:0 * Sfrustrowany Capello * Od jutra JA – RZUT KARNY!!!? « Lubelska Piłka - Wszystko o piłce nożnej na Lubelszczyźnie
romek
piątek, 27 czerwca 2014, 10:11

MUNDIAL 2014 / Dzień piętnasty…* Niemcy – USA 1:0 * Portugalia – Ghana 2:1 * Rosja – Algiera 1:1 * Balgia – Korea Płd. 1:0 * Sfrustrowany Capello * Od jutra JA – RZUT KARNY!!!?

Ostatni dzień walki w grupach. Teraz już została faza pucharowa, najstarszy i najsprawiedliwszy system rywalizacji piłkarskiej... Futbol się totalnie wyrównał, a więc bohaterem będzie ON – rzut karny! Jedynym, który skusił karnego był Benzema. No, ale to było 100% karnego podczas 90 minut, kiedy wynik brzmiał 2:0. Strzelić karnego po 120 minach gry to 30% karnego (nie ma mozliwości dobitki po odbiciu przez bramkarza i słupka lub poprzeczki, a presja jest dwa razy większa).

Krótkie podsumowanie fazy grupowejW dotychczasowych 48 meczach mundialu padło aż 136 goli, co daje 2,83 bramki na spotkanie. Tak wysokiej średniej na mistrzostwach świata nie było od…1970 roku!

***

Niemcy – USAA 1:0. Jak świat przewidywał – przyjaciele nie zrobili sobie krzywdy. Nawet Mirosław Klose, który wszedł po przerwie nie strzelał, kiedy mógł pobić rekord Mundiali? Wystarczyło śledzić wynik meczu Prtugalia – Ghana. Na nic zdały się dolary z Afryki, kóre miały zmobilizować Ghanę.

Portugalia – Ghana 2:1. Była walka, ale zabrakło goli dla. Opinia, że Afrykanie nie potrafią grać zespołowo jeszcze raz znalazła potwierdzenie.

Rosja – Algieria 1:1. Doczepienie włoskiego pomysłu na sukcesy do rosyjskiej mentalnoćci – drogie i mało skuteczne. Capello sfrustrowany, ale bogaty…

Korea Południowa – Belgia 0:1. Belgia gra dalej, ale „Czarny koń” chyba nie osiagnie podium.

Teraz mistrzostwa dopiero się rozpoczną. Do gry wchodzą dogrywki i karne. Dla jednych będą wspaniałym sukcesem, dla innych przekleństwem…

kp / lubelskapilka.pl

***

Komentuje Damian Ścibior (napastnik, wychowanek Lublinianki, finalista słynnego turnieju Cana+ DIAMENT CUP): – Na tę chwilę, nieoczekiwanie kilka zespołów, które przed turniejem było faworytem – odpadło. Hiszpania, czy Włochy. Moim zdaniem aktualnie faworytów jest kilku. W tej grupie widziałbym Brazylię, Holandię, Francję, Argentynę i oczywiście Niemcy. Ci ostatni, myślę że na pewno –  jak w każdym turnieju – zajdą bardzo daleko. W tym gronie widziałbym również Urugwaj. Ale… to nieprofesjonalne zachowanie Luisa Suareza i dyskwalifikiacja.

rd / lubelskapilka.pl / Foto1 – Kerim Benzema, jedyny piłkarz który podczas Mundialu skusił karnego (na szczęście bez konsekwencji).


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.