czwartek, 26 czerwca 2014, 13:23

Mundial 2014…/ Dzień czternasty… * Szacunek dla Bośniaków * Jak o szacunek świata powalczą dwaj przyjaciele Klinsmann i Loew (?)

FIFA oficjalnie wszczęła postępowanie ws. Suareza. Ale czy to sprawa nie dla FIFA, to sprawa dla sądu. Jeśli nie z urzędu, to minimum z powództwa cywilnego Chelliniego.

Argentyna – Nigeria 3:2. Dwie bramki Messiego i Argentyna wraca do roli faworyta, a Leo jest ponownie Bogiem!

Bośnia i Hercegpowina – Iran 3:1. Bośnia odbiera  Iranowi awans w chwili, kiedy nic nie  zyskuje. O – przepraszam – zyskuje szacunek piłkarskiego świata. dziś taki szacunek mogą starcić Niemcy lub Amerykanie. Remis w tym meczu świat odczyta jako zmowę. Bo remis daje awans obu zespołom, a Klinsmann (trener USA) i Loew (trener Niemców),  to przyjaciele. Takowe miały już miejsce. Był taki mecz z udziałem Niemców… Jak wydrukować taki wynik, żeby nie posądzono ich o zmowę. To raczej niemożliwe. Ale to zajęcia dla super-inteligentnych ludzi, a wymienionym trenerem inteligencji nie brakuje.

Honduras – Szwajcaria 0:3. Cudowny mecz w wykonaniu Szwajcarów. Coś mi się wydaje, że najwięcej goli na mistrzostwach strzelą piłkarze Bayernu Monachium.

Ekwador – Francja 0:0. Remis który jest rozczarowaniem.

pk/lp.pl

***

Ciekawostka

Najwiekszy mundialowy skandal /  Gwizdy dla gwiazd: Niemcy Zachodnie – Austria 1982 / Końcowy wynik: 1:0

„Poza Kamerunem zaskoczeniem Mundialu w 1982 roku była postawa Algierii. Zespół z superduetem strzeleckim Rabah Madjer (foto), oraz Salah Assad rozpoczął swoją przygodę z Mistrzostwami od rozbicia jednego z faworytów Mistrzostw Niemiec, 2:1. Drugi mecz Algierczycy przegrali z Austrią 2:0, ale w ostatnim pokazali klasę i z Chile wygrali 3:2 (w pewnym momencie prowadzili 3:0). Tym samym znaleźli się na drugim miejscu w grupie z czterema punktami. Wtedy mecze nie toczyły się jednocześnie, więc mecz Austrii z Niemcami toczył się dzień później. Niemcy wiedzieli więc, że muszą wygrać z Austrią, a Austria była świadoma tego, że niska przegrana pozwoli im awansować. W jednym z najbardziej niesportowych meczów w historii futbolu Austria pozwoliła Niemcom strzelić bramkę w 10. minucie, a następnie przez 80 minut podawano sobie piłkę w obrębie własnej połowy. Przez kolejne 80 minut oba zespoły oddały trzy strzały na bramkę. Następnego dnia Algieria zgłosiła protest do FIFA, ale ci w zwyczajowy dla siebie sposób przymknęli na tą jawną niesprawiedliwość oko. Niemcy dotarli później do finału, a Algieria oburzona pojechała do domu”.

Ten skandaliczny mecz doprowadził jednak do jednej zasadniczej zmiany na wszystkich turniejach międzynarodowy: Ostatnie mecze fazy grupowej do dziś są rozgrywane jednocześnie