romek
środa, 25 czerwca 2014, 18:59

JUBILACI 2014 / Różne oblicza klubowego świętowania…

Wiele klubów z Lubelszczyzny obchodzi w 2014 roku okrągły jubileusz założenia. Od daty powstania piłkarze napisali swoje – czasem darmatyczna, czasem radosne historie. Mamy w zbiorach nazwiska bohaterów tych historii, dzieki nim możemy przedstawić wiele z tych historii.

Oto jubilaci (możemy się czasem mylić, bo kluby zmieniały nazwy, zawieszały działaność, tworzyły inne organizmy). Jeśli macie materiały, które mogą nam pomóc w pokazaniu historii jubilatów – napiszcie do nas.

Oto jubilaci:

20 lat  / Bobry Karczmiska, Wodnik Siemień

35 lat / Górnik Łęczna (drugi awans do Ekstraklasy)

45 lat / Piaskovia Piaski

50 lat  / Orion Niedrzwica

65 lat / Opolanka-Opolanin Opole Lubelskie, Janowianka Janów Lubelski

70 lat / Start Krasnystaw, Orkan Bełżec

Już na przełomie czerwca i lipca opiszemy pierwsze jubileuszowe historie…

lubelskapilka.pl


Komentarze do 'JUBILACI 2014 / Różne oblicza klubowego świętowania…' (3)
 • p4 lata temu Bezpośredni link

  Mieszkam w Piaskach i mam pomysł. A jakby tak dwudniowy TURNIEJ jubilatów np. Piaskovia, Orion, Start w Krasnymstawie, albo gdziekolwiek. Np z finałem w K-wie. Może cztery drużyny npJanowianka lub Opolanin, czy Orkan, czy Bobry, bo Wodnik upada…. Cztery drużyny – 4 mecze, 2 półfinaly i III miejscee Finał. Takie przetarcie przed sezonem o PUCHAR JUBILATÓW!

 • j4 lata temu Bezpośredni link

  Można Finał zrobić w Piaskach!

 • qqqqqqqqqqqqj4 lata temu Bezpośredni link

  no ale możliwości najlepsze ma K-aw, stadion, płyta, trybuny… A podobno to pierwszy klub po wojnie

 • Dodaj komentarz

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.