romek
wtorek, 24 czerwca 2014, 08:49

MUNDIAL 2014 / Dzień dwunasty… * Holandia – Chile 2:0 * Hiszpania – Australia 3:0 * Brazylia – Kamerun 4:1 * Meksyk Chorwacja 3:1 * Komentuje Mirosław Kosowski (trener)…

Pierwsza faza Mundialu wkracza w fazę rozstrzygnięć przed fazą pucharową. Świat piłki już jest  gorączce. Wyobraźcie sobie fazę pucharową, gdziue przegrywajacy odpada. Gdzie w  głowach kołacze sie strach przed rozstrzygniącami „na karne”. A już jest pewne starcie Brazylia – Meksyk!!

Holandia – Chile 2:0. Argentyna ma Messiego, Brazylia Neymara,  Holandia Robbena… Holender robi różnicę – genialny drybling… Jego skuteczność i powtarzalność jest niepowtarzalna.

Hiszpania – Australia 3:0. Pożegnanie mistrzów świata z Mundialem. Wspaniały gol Villi. Ten mecz to jak  konspumcja dania bez przypraw.

Brazylia – Kamerun 4:1. Dziwny mecz. Wysokie zwycięstwo Brazylii, którego nie widać było na boisku. Kamerun walczył do końca. No i Neymar.

Meksyk – Chorwacja 3:1. Meksyk odsyła do domu Chorwatów. Chwała wygranym, szacunek dla Chorwacji!

pk / lp.pl

Komentuje Mirosław Kosowski (foto2, trener miedzy innymi w Motorze, Górmniku Łęczna i Radomiaku, dziś Akademickie Liceum Mistrzostwa Sportowego): – Na razie zaskoczyła mnie słabsza postawa Hiszpanii i Portugalii. Na plus oceniam występy zespołów z Ameryki Południowej. Występujące w turnieju drużyny zdobywają dużo goli co sprawia, że widowiska sportowe są dla kibiców atrakcyjne. Kto zostanie królem strzelców? Stawiałbym na Neymara, bo Brazylia musi dotrzeć w Mundialu przynajmniej do półfinału.

***

hs/lp.pl

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.