romek
wtorek, 24 czerwca 2014, 08:02

LC Chełm zwycięzcą III Pucharu Polski / Masternak ponownie królem strzelców!

22 czerwca w Błotnowoli koło Buska-Zdroju (woj. Świętokrzyskie) została rozegrana III edycja Pucharu Polski w piłce błotnej. Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn. Zostały one podzielone na 2 grupy po 4 zespoły, które rozgrywały mecze systemem każdy z każdym. Zwycięzcy obu grup grali w Wielkim Finale, zespoły z drugich miejsc zmierzyły się o 3 miejsce.

Rozgrywki w swoich grupach zdominowały drużyny LC Chełm i Torfowy Dr Tusz Białystok. Obie drużyny zgromadziły komplet zwycięstw (po 9 punktów). Trzeba pamiętać, że oba zespoły to aktualni mistrzowie (Białystok) i wicemistrzowie (Chełm) Polski, zatem nie było w tym przypadku. W drużynie z Białegostoku gra kilku zawodników z piłkarską przeszłością (m.in. Maciej Rant), w zespole z Chełma występuje dwóch aktualnych wicemistrzów Europy (Belgia, maj 2014) – Marek Masternak i Michał Radelczuk, ponadto w tym sezonie do LC Chełm dołączył Zbigniew Masternak (wcześniej BKS Roztocze Krasnobród), jeden z najlepszych napastników w historii polskiej piłki błotnej (zdobył 3 tytuły króla strzelców mistrzostw Polski, był królem strzelców Pucharu Polski). 

W ubiegłorocznym finale Mistrzostw Polski, rozgrywanych w Krasnobrodzie, Dr Tusz zwyciężył po rzutach karnych. Tegoroczny finał Pucharu Polski był pokazem, jak bardzo emocjonującą grą jest piłka błotna. Było mnóstwo brzydkich fauli, ale też – pięknych strzałów i parad bramkarskich.  Mimo dużej przewagi drużyny z Chełma (m.in. Zbigniew Masternak uderzył z przewrotki w słupek) mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym  i o zwycięstwie znowu musiały zdecydować karne. Tutaj lepsza okazała się ekipa LC Chełm, wygrywając 3:1.

W meczu o 3 miejsce spotkały się drużyny All Stars Brzostków i Strzelec Chroberz (debiutanci). Wygrała drużyna z Brzostkowa, która w ubiegłym roku była druga w Pucharze Polski.

 Najlepszym bramkarzem wybrano Michała Ofiarę z All Stars Brzostków. Tytuł króla strzelców zdobyli ex æquo Zbigniew Masternak z LC Chełm (piąty tytuł króla strzelców na 6 wielkiej błotnej imprezie) oraz Sebastian Kurek z All Stars Brzostków.

Turniej cieszył się zainteresowaniem polityków i literatów – zjawili się m.in. marszałek Adam Jarubas, pod którego patronatem została zorganizowana impreza, oraz poeta Adam Ochwanowski, który „sprowadził” piłkę błotną do Błotnowoli.

Mimo niezbyt sprzyjającej aury (częste opady) zmagania obserwowało mnóstwo kibiców, których z roku na rok przybywa.

Piłka błotna w Błotnowoli zaczęła się w 2012 roku od rozgrywek o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa, w których zwyciężyła drużyna BKS Roztocze Krasnobród. W 2013 roku Błotnowola zorganizowała II Puchar Polski i „zawłaszczyła” tę imprezę dla siebie. Gdzie grać w piłkę błotną jak nie w Błotnowoli? Z roku na rok turniej się rozwija, ma coraz lepszą bazę, nad czym czuwa główny organizator Piotr Otręba. I trzeba przyznać, że radzi sobie ze swoją rolą coraz lepiej. Pomagają mu w tym lokalni działacze i sponsorzy, za co im chwała, Błotnowola wyrasta na prawdziwą stolicę piłki błotnej w Polsce.

Piłkarzom zapewniono noclegi, gorące posiłki i napoje. Można było także wziąć ciepły prysznic po zawodach.

W III Pucharze Polski udział wzięły następujące drużyny:

  1. LC Chełm
  2. Żirądins Błoteaux Częstochowa
  3. Torfowy Dr Tusz Białystok
  4. Błotne Orły Błotnowola
  5. Geokard Mietel
  6. Strzelec Chroberz
  7. All Stars Brzostków
  8. Perła Czarkowy

rd/lp.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.