romek
poniedziałek, 23 czerwca 2014, 10:42

Jacek Bąk zaprasza do Lubelskiej Akademii Futbolu…

Jeśli twoje dziecko ma przynajmniej pięć lat i marzy o karierze piłkarskiej nie czekaj. Zapisz je na zajęcia do szkółki piłkarskiej prowadzonej przez specjalnie powołaną w tym celu Fundację Dołącz Do Najlepszych w ramach projektu „Lubelska Akademia Futbolu”.

Kto wie, może z kilkulatków rozpoczynających przygodę z futbolem od szkółki piłkarskiej wyrosną reprezentanci Polski? Na zdjęciu: Jacek Bąk (foto-Kokoszko), wychowanek Motoru Lublin

Porozumienie o współpracy z fundacją podpisało już osiem klubów: Igros Krasnobród, Unia Hrubieszów, Granit Bychawa, Łada Biłgoraj, UKS Widok Lublin, Stal Kraśnik, Włókniarz Frampol i Tytan Wisznice.

Akcja oparta będzie na zasadach S.M.P. (czyli Szkoleniu, Motywacji, Promocji), opracowywanych przez Marcina Kwiatkowskiego, psychologa sportu Polskiego Komitetu Olimpijskiego, współpracującego m. in. z klubami piłkarskiej ekstraklasy. Skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku 5-12 lat oraz ich rodziców.

Jak tłumaczą organizatorzy, działania te są szczególnie ważne w naszym regionie, który jest jednym z najuboższych w całej Unii Europejskiej.

– Chcemy w ten sposób pomóc wszystkim rodzicom, a ich ambitnym dzieciakom dać szansę uprawiać sport, który uczy wytrwałości, dyscypliny, rywalizacji i współpracy w grupie rówieśników. Nie musimy dodawać jak ważne są to cechy kształtujące charaktery, dzisiaj jeszcze dzieci, już wkrótce młodzieży, a później dorosłych – podkreślają założyciele Fundacji DDN.

Dzięki ich staraniom, pomocy Ministerstwa Sportu i Turystyki, PZPN-u, władz samorządowych, sponsorów i programom unijnym rodzice nie będą ponosić kosztów piłkarskiego szkolenia swoich dzieci. – Naszym celem jest zapewnienie państwa dzieciom bezpłatnego dostępu do treningów w klubach piłkarskich, które wybiorą – podkreślają organizatorzy akcji.

Warunkiem udziału w przedsięwzięciu jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej dodonaj.pl. Najlepszym młodym piłkarzom, którzy w przyszłości przekroczą wiekowo ramy akcji, czyli rozpoczną naukę w gimnazjum, fundacja DDN ma za-miar nadal pomagać w realizacji ich marzeń, m.in. poprzez dostęp do bezzwrotnych stypendiów sportowych.

Akcję wspierają m.in. Jacek Bąk, były piłkarz reprezentacji Polski oraz Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru-Mru.

Marek Wieczerzak / dzienikwschodni.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.