romek
niedziela, 22 czerwca 2014, 06:56

MUNDIAL 2014 / Dzień dziesiąty… * Argentyna – Iran 1:0 * Niemcy – Ghana 2:2 * Nigeria – Bośnia i Hercegowiona 1:0 * Dramat Bośniaków! * Komentuje Zbigniew Masternak…

Argentyna – Iran 1:0.  Mecz na remis, ale w Argentynie gra geniusz, a jak się ma geniusza, to nawet grając przeciętnie, uzyskuje się potrzebny wynik. Leo Messi w ostatniej minucie przechylił szalę na korzyść faworyta.

Niemcy – Ghana 2:2. Mordercza walka niemieckich Nibelungów z afrykańskim lwami! Gdyby ten mecz był finałem mistrzostw świata – z pewnością  by przeszedł do historii. Pierwszy kontakt z piłką Klosego (foto) i gol – gol który stawia Klosego razem z Ronaldo na czele najlepszych snajperów mistrzostw świata (po 15). To czwarte mistrzostwa świata piłkarza urodzonego w Opolu. Skromna uwaga – Ronaldo, Klose… Ale jest taka statystyczna ciekawostka – otóż jedynym królem mistrzostw świata, który strzelal gole na dwóch kolejnych mistrzostwach był do dzisiaj Grzegorz Lato (po zdobyciu korony króla strzelców). Od soboty 21 czerwca jest ich dwóch – do Laty (król strzelców w 1974-7 goli, 1978-2, 1982-1), dołączył Mirosław Klose (2006 – 5 goli i tytuł króla strzelców, 2010 – 4 bramki, 2014 – 1, razem – 10). Klose jest lepszy, bo strzelał gole już wcześniej (2002 – 5 bramek, najlepszy był Ronaldo). Razem ma więc 15. Jakby nie liczyć i kombinować Grzegorz Lato „wpis” w historii mistrzostw ma trwały. Nieprędko ktoś dołączy do dwójki synów polskiej ziemi.

Nigeria – Bośnia i Hercegowina 1:0. Ponownie błąd sędziego, który wypacza wynik. Tym samym odsyła do domu Bośniaków. Dramat!

pk . lp.pl

***

Komentuje Zbigniew Masternak (pisarz): – W brazylijskim mundialu najbardziej zaskoczyły mnie dwie sprawy. Po pierwsze, gwiazdy – z pewnymi wyjątkami (Ronaldo, drużyna Hiszpanii, Anglia), nie zawodzą. Gole zdobywają ci, na których liczono – James Rodriguez (Kolumbia), Luis Suarez (Urugwaj), Robin van Persie i Arien Robben (Holandia), Karim Benzema (Francja). To niesamowite, że po tak ciężkich sezonach są w stanie jeszcze się spiąć na granie na takim poziomie. Po drugie – zaskakuje sam poziom tego mundialu – bardzo wysoki. Dawno nie widziałem tak dobrego turnieju!

lp.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.