romek
sobota, 21 czerwca 2014, 07:19

B klasa – Niedrzwica Kościelna i Kazimierz Dolny w centrum uwagi / Scenariusz jak w kiczowatym filmie…

25 meczów, w których margines błędu był minimalny. 25 meczów, w których jedni popisywali się niebywałą skutecznością, drudzy ponadto świetną grą w obronie. 25 meczów, po których los doprowadził oba zespoły do ostatniego meczu i ostatecznego starcia. Scenariusz jak w kiczowatym, amerykańskim filmie, ale czyż życie nie pisze często właśnie takich scenariuszy…?

 Opolanie jesienią dwukrotnie zgubili punkty, raz remisując i raz przegrywając. Orły przegrały raz – właśnie w Opolu, i to aż 0:3. Wiosną obaj rywale zaliczyli komplet zwycięstw, choć parokrotnie musieli ratować się z nieciekawej sytuacji. „Żółto-niebiescy” mają dwa punkty więcej, tak więc wystarczy im remis, na który grać nie zamierzają, ale dobrze mieć taki atut. Bilans bramkowy Orłów to 164 do 33; ogrom zdobytych goli plasuje ich na drugim miejscu w Polsce, za Budowlanymi II Lubsko (OZPN Zielona Góra). W Bochotnicy zaś bilans ten to 84 do 6. Statystycznie, o ile goli strzelają na swoim i obcym boisku prawie po tyle samo (6-7), to na własnych śmieciach tracą 3,5 razy mniej bramek. Opolanie pozostają za to niemal jednakowo skuteczni w obronie i w ataku w Opolu i w gościach (interesująca nas przed najbliższym meczem różnica to 45 do 9)… Jesienna wygrana gospodarzy na stadionie Mariana Drańskiego przerwała passę Orłów 12 kolejnych zwycięstw i pozbawiła wyrównania rekordu meczów bez porażki (13 spotkań z 1999).

Spodziewamy się, że w niedzielnie przedpołudnie na trybunach naszego stadionu zasiądzie mnóstwo kibiców, nie tylko rywalizujących na boisku drużyn. Podobna sytuacja, jak w „naszej” grupie, wytworzyła się w III grupie lubelskiej B-klasy pomiędzy Krężnicą Jarą a Kadetem Lisów. Wprawdzie to najniższy szczebel ligowy, ale oba spotkania już teraz budzą ogromne emocje, nie tylko ze względu na walkę o mistrza. Czy druga pozycja w tabeli da awans lub możliwość gry w barażach – za wcześnie, by na to pytanie odpowiadać…

Dotychczasowe mecze Orły – Opolanin II:

2013/14: 0:3

Bilans: 1 mecz, 1 wygrana Opolanina II, bramki 0:3

orlykazimierz.futbolowo.pl

W XXVI kolejce grają:

GLKS Elżbieta Tęcza II Bełżyce niedziela, 11 | Janiszkowice
SKS Zaborze Wisła Józefów niedziela, 14
Pogoń Trzebiesza Dąbrowiak Dąbrowa Wron. niedziela, 11
Jaworzanka Rogów Czarni Puszno Godowskie niedziela, 17
Orły Kazimierz Opolanin II Opole Lubelskie niedziela, 11
Błękitni Kierz LKS Wandalin niedziela, 11
LKS Poniatowa Wieś Victoria Wolica 3:0, vo

Komentarze do 'B klasa – Niedrzwica Kościelna i Kazimierz Dolny w centrum uwagi / Scenariusz jak w kiczowatym filmie…' (2)
  • Lędzic4 lata temu Bezpośredni link

    Skoro Niedrzwica Kościelna (gra tam Krężnica), to i Bochotnica (grają tam Orły).

  • marco4 lata temu Bezpośredni link

    Orły Kazimierz – Opolanin 0 : 2.

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.