romek
piątek, 20 czerwca 2014, 08:16

UWAGA! / Jedyny taki mecz * Real Madryt – Fiorentina w Warszawie

To wielka nobilitacja, za którą trzeba jednak zapłacić. Jak mówi organizator meczu, spółka Polish Sport Promotion, podpisano „niezwykle ekskluzywny kontrakt”. Real jest droższy niż Barcelona, która za mecz Lechią Gdańsk w zeszłym roku zainkasowała około 1,5 mln euro. O ile droższy? Generalnie stawki za takie towarzyskie spotkania z tymi największymi klubami rozpoczynają się od miliona euro w górę, ale w tym przypadku, jak się dowiedzieliśmy „nie można się za bardzo rozpędzać”. Skoro Barca zgarnęła 1,5 mln euro, to można zakładać, że madrytczycy zainkasowali kwotę w granicach 2 mln euro, może trochę wyższą. Oficjalnie żadnej sumy nikt nie potwierdzi, bo to tajemnica handlowa.

W przypadku „Dumy Katalonii” dużą część kwoty stanowiła klauzula, która gwarantowała występ na PGE Arenie Leo Messiego. Teraz organizator Super Meczu też zapewnia, że do Warszawy przyjedzie ten największy Real, z Cristiano Ronaldo na czele.

Super Mecz w tym roku przeniósł się do Warszawy, co jest decyzją stricte biznesową. Stadion Narodowy to największy obiekt w Polsce, pomieści o kilkanaście tysięcy więcej widzów niż PGE Arena. Poza tym, to stolica. Organizatorzy są pewni, że stadion będzie pękał w szwach, bo chętni do obejrzenia spotkania są nie tylko w Polsce. To, jak wspomnieliśmy, jedyny sparing Realu w Europie, więc można spodziewać się również wycieczek z zagranicy. Już wiemy, że duże zainteresowanie spotkaniem jest m.in wśród niemieckich klubów kibica.

Sprzedaż wejściówek już się rozpoczęła. Najtańsze bilety kosztują 240 złotych. Niby dużo, ale organizatorzy spotkania przypominają, że na Barcelonę było średnio o 30 procent drożej.

Super Mecz pomiędzy Realem Madryt i Fiorentiną odbędzie się 16 sierpnia o godzinie 20:45.

Jacek Stańczyk, WP.PL


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.