romek
czwartek, 19 czerwca 2014, 13:05

RADZYŃ PODLASKI / Osiem goli i dobra zabawa. Mecz Gwiazd zakończony remisem 4:4

To była naprawdę bardzo udana inicjatywa. Dawni i obecni zawodnicy radzynian spotkali się dzisiaj po wielu latach, w niektórych przypadkach nawet po kilkunastu. Nie brakowało wspomnień, a także – co stanowiło oczywiście „gwóźdź” programu – wspólnej gry w piłkę. W pokazowym spotkaniu pomiędzy naszymi szanownymi Gośćmi i obecną drużyną z Radzynia padł remis 4:4. Po dwa gole dla swoich zespołów zdobyli Piotr Piorun i Kamil Oziemczuk. Warto dodać, że w ekipie Orląt ujrzeliśmy Pawła Komara, który nosi się z zamiarem powrotu z wypożyczenia do Wisły Puławy.

Potyczka rozpoczęła się od śmiałych ataków ekipy złożonej z byłych graczy „biało-zielonych”. W dziewiątej minucie Paweł Ślusarczyk otrzymał ładną centrę na prawe skrzydło, a następnie podał przed bramkę do Piotra Pioruna, który dopełnił formalności. Niedługo potem ci sami piłkarze wykorzystali błąd rywali w środku boiska, wyprowadzili szybką kontrę i było już 2:0 po trafieniu Ślusarczyka. W 25. minucie dał o sobie znać Łukasz Giza. Napastnik Powiślaka Końskowola zagrał w pole karne do Piotra Pioruna, a ten wykorzystał sytuację sam na sam. Nominalni „gospodarze” odpowiedzieli po kilkudziesięciu sekundach trafieniem Kamila Oziemczuka. Obrońcy nie upilnowali „Oziema” w „szesnastce” i Artur Dadasiewiczbył zmuszony sięgnąć do siatki.

W 67. minucie napastnik z Łęcznej ponownie wpisał się na listę strzelców. Tym razem Oziemczuk otrzymał świetne prostopadłe podanie od Tomasza Tymosiaka, po czym spokojnie minął Krzysztofa Stężałę i trafił na 2:3. Zaledwie pięć minut później rywale zrewanżowali się efektowną szarżą Sławomira Skorupskiego, który wymanewrował dwóch defensorów i celnie przymierzył w długi róg. W końcówce „gospodarze” zdołali doprowadzić do remisu. Najpierw Dariusz Ptaszyński zakończył golem bardzo składną zespołową akcję, a następnie Robert Kazubski wykorzystał rzut karny. W towarzyskim starciu padł polubowny wynik 4:4.

Po rywalizacji na murawie przyszedł czas na spotkanie integracyjne wieńczące udaną imprezę. W imieniu Klubu i własnym serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom za tak liczne przybycie i uświetnienie jubileuszu Orląt.

***

Orlęta Radzyń Podlaski (obecna drużyna) – Orlęta Radzyń Podlaski (byli zawodnicy) 4:4 (1:3)

Kamil Oziemczuk 26, 67, Dariusz Ptaszyński 87, Robert Kazubski (karny) 89 – Piotr Piorun 9, 25, Paweł Ślusarczyk 17, Sławomir Skorupski 72

Orlęta (obecna drużyna): Krzysztof Stężała – Marek Leszkiewicz, Mateusz Łakomy, Adrian Zarzecki, Paweł Komar, Dariusz Ptaszyński, Paweł Pliszka, Arkadiusz Kot, Król, Kamil Oziemczuk, Wojciech Hołoweńko. Grali także: Dominik Struk, Tomasz Tymosiak, Rafał Borysiuk, Marek Nowacki, Robert Nowacki, Robert Kazubski

Orlęta (byli zawodnicy): Artur Dadasiewicz – Piotr Ozygała, Mariusz Klajda, Mirosław Biały, Michał Brzózka, Jarosław Pieńkus, Tomasz Kaczorowski, Paweł Ślusarczyk, Łukasz Giza, Grzegorz Orzyłowski, Piotr Piorun. Grali także: Krzysztof Kępa, Artur Idzikowski, Tomasz Stopa, Damian Panek, Dariusz Semeniuk, Sławomir Skorupski, Damian Pietroń, Marek Buch, Edmund Koperwas, Krzysztof Stężała, Dariusz Wołek

Sędziował: Paweł Sitkowski (Radzyń Podlaski)

orleta-spomlek.pl / foto2 – Tomasz Brzyski, dwukrotny mistrz Polski w barwach Legii Warszawa.


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.