romek
środa, 18 czerwca 2014, 07:49

K o m e n t a r z / W sprawie formalnej… * O wpisach w internecie i wirtualnym szyderstwie… * Także o tym dlaczego wstrzymaliśmy wydawanie miesięcznika Piłkarz +

Nasiliły się ostatnio wpisy sugerujące faworyzowanie pewnych drużyn w redagowaniu portalu (zjawisko cykliczne). Oczywiście – głównie chodzi o Hetmana Żółkiewka, ale też Perłę Borzechów, Bronowice, Granit Bychawa, Gryfa Gmina Zamość, Krężnicę, Orły Kazimierz,  Unię Białopole, Gręzovię, Potok Wielki, czy ostatnio Rybczewice, Kadet Lisów, Piekiełko Przykwa i inne…  

W tych pretenasjach jest pewnie źródło naszych symaptii do tego co się w klubach dzieje – nie tylko co do wyników, lecz także do pracy wychowawczej z zawodnikami i roli działaczy oraz sponsorów. Ta niewielka grupa ludzi tworzy SYSTEM DOBEJ ROBOTY, z której sobie – być może –  nawet nie do końca zdaje sprawę. Roboty organizacyjnej, szkoleniowej, wychowawczej i profilaktycznej (nie tylko o zdowotność chodzi). Dlatego wszelkie pretensje są nie na miejscu – opisujcie swoje spostrzeżenia o pracy i sytuacji w swoich klubach, a będziemy je drukować. A przy okazji popularność waszego klubu wzrośnie. Nas niezmiernie cieszy poznawanie nowych, zdolnych piłkarzy i przedstawianie ich na łamach portalu.

Kilka lat temu zarejestrowaliśmy tytuł prasowy PIŁKARZ +. Nawet na sucho przygotowaliśmy dwa numery. Niestety – badania prasoznawcze wykazają od lat, że nakłady pism gwałtownie spadają. Wstrzymaliśmy wydawanie miesięcznika o lubelskiej piłce w ostatniej chwili – unikając zapewne trudnej mitręgi prac organizacyjnych i całej infrastruktury z tym związanej (siedziba redakcji, umowy prawne, czy największy kłopot – kolportaż itp). PZPN też wycofał sie z wydawania pism papierowych – być może to podcięło nam skrzydła do zera. A przecież były to pisma darmowe.

Pytaliśmy wielu z was, czy w klubach kupowano by taki miesięcznik i ile sztuk… To byłaby sprzedaż pewna, bo zamknieta, to byłaby popularyzacja piłkarzy, a na pewno wielu z was wciągnęłoby się – nie tylko do grania, lecz i pisanie… Bo przecież jest tyle historii do opisania.

Media elekrotniczne wypierają prasę, a w wymiarze lokalnym wydawanie prasy to desperacja (ale np. Echa Roztocza dzięki rozbudowanej wkładce sportowej ukorzeniają się na rynku prasowym). My wiemy, że już nawet świetnie robione strony klubowe www – to też przeżytek. Facebook je powoli wykłada, a w użyciu już sa smartrony i inne gadżety.

Dla ciekawości dwa takie wzorcowe numery pokażemy wam wkrótce na naszych lamach w wersji pdf. Albo przy okazji tematów piłkarskich, które pojawią się podczas Mundialu, a które będą związane temtycznie z artykulami wówczas opracowanymi.

Tak więc – możecie wylewać żale we wpisach, albo „coś robić”. Mówimy tylko – wylewanie żali w ten sposób niczym się nie różni od wpisów na drzwiach WC na dworcu, albo pospolitego pieniactwa, gdzie żeby podnieść swoją wartość opluwa się innych…

red

PS. Dla formalności – w 35-leciu pierwszego awansu klubu z Lubelszczyzny do EKSTRAKLASY możemy się cieszyć z awansu piątego. Cieszmy sie razem ze wszystkimi, którzy AWANSUJĄ gdziekolwiek. Natomiast rozmowa z WAMI na temat takiego miesięcznika i o lubelskiej piłce bardzo nas ucieszy… Tymczesm jeden z pomysłów na Piłkarza + (inne pokażemy wkrótce).


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.