środa, 18 czerwca 2014, 05:40

B klasa LUBLIN I / Orły kontra „Banda świrów” z Opola zagrają o awans!

Dwudziestą czwartą wygrana w dwudziestym piątym meczu tego sezonu (wliczając walkower z Victorią) w bardzo dobrym stylu osiągnął dziś zespół Orłów. Pierwsze skrzypce grał dziś Tomasz Sikora I (foto), odblokował się też (nareszcie!) Damian Miroński.

Mecz rozpoczął się od tradycyjnego już „gonga”, czyli straty bramki, i dopiero od tej pory goście zaczęli grać. Nie mieli dziś ochoty robić sobie wydumanych problemów, w stylu środowych Karczmisk i po wrzutce z rożnego do wyrównania doprowadził strzałem głową Rafał Dryk, strzelając swego 40. gola w sezonie (!). Na prowadzenie wyprowadził nas Tomasz Sikora I, oczywiście po zagraniu trenera. Gospodarze byli mocno zawzięci na sprawienie jak największych problemów liderowi i na początku nie odpuszczało żadnej piłki, z każdej starając się uczynić zaczątek skutecznej akcji. Ich groźne kontry nie przynosiły jednak zmiany rezultatu, a wraz z upływającym czasem ich zapał powoli, acz zauważalnie spadał.

Tuż przed przerwą precyzyjne uderzenie Sikory (tak, tego) z rzutu wolnego z 20-paru metrów i było 3:1. Po przerwie Orły zafundowały Pusznianom „szybką śmierć” – w pięć minut wbiły trzy bramki (jedną z nich bezpośrednio z kornera Sikora) i było po meczu. Czarni odpowiedzieli jeszcze jednym strzałem, który znalazł drogę do siatki Mateusza Karasia, potem skupili się na powstrzymywaniu przeciwników w sposób bardziej bezpośredni, ale na szczęście groźnych kontuzji w naszym zespole nie odnotowaliśmy. Wynik winien być wyższy (parę świetnych okazji po temu było), ale zapomnijmy o tym.