romek
wtorek, 17 czerwca 2014, 16:36

MUNDIAL 2014 / Dzień piąty… * Niemcy i inni… * Wynalazek pana Brodie a ostatni wynalazek!

Człowiek się starzeje – kiedyś przetrwać piłkarską czy sportową noc to nie był żaden kłopot, dzisiaj dotrwać do północy to zmaganie się ze snem… Pocieszam się, że przetrwam kryzys… Z pilotem przywiązanym do ręki walczę…

Niemcy – Portugalia 4:0. Już miałem nadzieję, że Portugalia po raz kolejny rozprawi się ze sloganem Linekera: – W piłkę grają miliony, wygrywają zawsze Niemcy… Zapowiadało się cudownie. Niestety – wszelkim planom na drodze stanęła głupota Pepe (foto). Niemcy wygrali bez wysiłku. Lubelski akcent na Mundialu – w TV komentował Tomasz Jasina (z Kamilem Kosowskim).

Iran – Nigeria 0:0. Rozczarowanie. W kontekście wcześniejszych gier, bezbramkowy remis, to klapa. A tak czekałem na mecz Nigerii…

USA – Ghana 2:1. Najszybszy gola Mundialu, wyrównanie i gola Dempsey’a na 2:1. Generalnie mecz rozczarował. W USA widać robotę Niemca Klinsmanna.

Najsłabszy mundialowy dzień, czego dowodem jest to że prawie się wyspałem.

pk / lp.pl

***

Ciekawostka /  Pomysł Johna Brodiego

Ostatnim pomysłem w przepisach piłkarskich są gole kontrolowane przez fotokomórki. Szkoda tylko, że wynalazek będzie dostępny tylko dla piłkarskiej elity.  Jednym z pierwszych wynalazków były siatki na bramki (tzw chwytaki). Pojawiły się po raz pierwszy w 1891 roku w Anglii, podczas meczu Północ – Południe. Pomysł opatentował niejaki John Alexander Brodie (foto, 1858-1934), z zawodu inżynier. Wcześniej grał też w piłkę.

kpcDodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.