romek
poniedziałek, 16 czerwca 2014, 07:28

Paweł POPIK (trener DELTY Nielisz): – W piłce jak w życiu. Absolutnym fundamentem wszystkiego jest pasja!

Panie trenerze najpierw w kilka słów o sobie?

Jestem absolwentem AWF w Poznaniu. Na tej uczelni zdobyłem kwalifikacje  nauczyciela wychowania fizycznego oraz trenera piłki nożnej. Obecnie realizuje się w swoim zawodzie pracując w Szkole Podstawowej w Zawalowie jako nauczyciel wychowania fizycznego oraz jako trener w Delcie Nielisz i prywatnej szkółce piłkarskiej Football Academy.

Jak ocenia pan trwający sezon w wykonaniu zawodników ?

Nie chcę w tym momencie odpowiadać na to pytanie.  Na podsumowania będzie czas po zakończonym sezonie. W tym momencie najważniejsze jest to, że utrzymaliśmy się w lidze.

Kto pana zdaniem z zawodników Delty uczynił największy postęp a kto zawiódł Pana  oczekiwania ?

Indywidualnie nie chcę nikogo wyróżniać, to jest gra zespołowa i tylko w takich kategoriach patrzę na futbol. Prawdą jest jednak, że kilku zawodników wywiązuje się lepiej z powierzonych im zadań na boisku, a kilku trochę gorzej. Na pewno nie mam takiego zawodnika w klubie, na którym się zawiodłem.

Jest Pan z nami już prawie rok – jak ocenia pan współpracę z Zarządem Klubu oraz  z zawodnikami ?

Nawet nie wiem kiedy mi ten czas minął…  Wielu trenerów może mi pozazdrościć takiej współpracy z Zarządem. Zawsze czuję wsparcie z ich strony. Nie muszę martwić się o sprawy czysto organizacyjne tj. przygotowanie boiska, woda na trening, opłaty za kartki, wypełnianie protokołu meczowego itd. dzięki temu mogę skupić się na pracy szkoleniowej i podnoszeniu jakości swoich zawodników.  Dlatego ocena może być tylko jedna – celujący.  Podobnie oceniam moją współpracę na linii trener – zawodnicy. Każdy wie, że poza boiskiem jestem dla wszystkich kolegą, natomiast na meczu i treningu jestem trenerem i nikt tego nie podważa.  Mimo, że na zawodach jestem osobą mocno impulsywną i młodszą od kilku zawodników to nie mam żadnych problemów z zawodnikami.

Czy widzi pan potrzebę wzmacniania zespołu na przyszły sezon zawodnikami z zewnątrz ?

To zależy od celów. Jeżeli chcielibyśmy tu i teraz  awansować o poziom wyżej i w nim utrzymać się, to potrzebowalibyśmy trzech wzmocnień. Mam tutaj na myśli zawodników, którzy graliby w podstawowym składzie i robili różnicę na boisku. Obecna kadra gwarantuje nam spokojne utrzymanie w Klasie A.

Czy juniorzy którzy mają wesprzeć pierwszą drużynę pańskim zdaniem są gotowi do podjęcia tego wyzwania ?

Grupa sześciu, siedmiu chłopaków wykazuje duży potencjał i nie brakuje im talentu na grę   w Klasie A czy w przyszłości na wyższym poziomie. Jedyne czego im brakuje to ogrania. Jeżeli zdecydowanie postawi się na tych chłopaków, a mówię tutaj o regularnej grze bez względu na formę,     to za dwa lata ci chłopcy dadzą  poszukiwaną jakość i nie trzeba będzie szukać ludzi z zewnątrz aby myśleć o spokojnej grze  na wyższym poziomie niż Klasa A. Jest to proces czasochłonny, który wymaga dużej cierpliwości, ale w mojej opinii klub powinien realizować swoje cele    i projekty w oparciu    o swoich wychowanków.

Panie trenerze jest pan chwalony za postęp zespołu, który jest widoczny oraz za pana zaangażowanie na boisku – odniesie się Pan do tego ?

Jest mi miło, że ktoś docenia moją pracę i serdecznie za to wszystkim dziękuję. W piłce jak w życiu. Absolutnym fundamentem wszystkiego jest pasja, poświęcenie, zaangażowanie, pracowitość, cierpliwość czyli cechy wolicjonalne. Przy pomoc nich możemy ukryć wiele naszych ograniczeń natury taktycznej, technicznej czy motorycznej. Dlatego na meczu może zabraknąć mi talentu czy umiejętności, ale nigdy odpowiedniego zaangażowania i chęci wygranej.

Czy zobaczymy Pawła Popika na ławce trenerskiej Delty w przyszłym sezonie ? 

To zależy od wielu czynników. Podstawową kwestią jest wola Zarządu odnośnie dalszej współpracy z moją osobą.

Dziękuję za rozmowę i powodzenia w dalszej pracy !!!

Ja również dziękuję i pozdrawiam wszystkich kibiców klubu.

deltanielisz.futbolowo.pl

***

PS. Delta Nielisz zajmuje 6 miejsce w tabeli zamojskiej klasy A.


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.