romek
sobota, 14 czerwca 2014, 09:27

MUNDIAL 2014 / Nie skreślajmy Hiszpanii * Bodo Illgner: – My bramkarze jesteśmy komediantami!

Mistrzowie Świata przegrali wysoko z Holandią. – „Siła kontrowersji” ośmieszyła bramkarza Hiszpanów, bo przecież gdyby sędzia wcześnie odgwizdał faul w polu 5 metrów, nie byłoby wspaniałych akcji Holendrów i ośmieszenia się golkipera. Nie byłoby wyniku 1:5.

Ale ja mówię – nie skreślajcie Hiszpanii. Były mistrzostwa, że zespół (Niemcy), przegrał w eliminacjach 3:8, ale w finale wygrał z Węgrami 3:2. Niedawno zmarł Gyula Grosics (foto) – bramkarz tamtej wielkiej drużyny Węgier i  tak mi się przypomniało.

Inny bramkarz Bodo Illgner (niegdyś w Realu Madryt), kiedyś powiedział: – My bramkarze jesteśmy komediantami. Naprawiamy w meczu setki błędów kolegów, a jak puszczamy szmatę, ośmieszamy się…

Dlatego buduje mnie pokora wielkiego Ikera i wielkiego del Bosque.

On i Casilles przegrali bitwą, ale wojna o mistrzostwo dopiero się rozpoczęła…

Henryk Sieńko / lp.pl

PS. Życzmy Ikerowi Casillasowi awansu do finału  mistrzostw świata – później rozgrywki na karne i wygranej np. z Brazylią lub Niemcami…


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.