romek
sobota, 14 czerwca 2014, 06:13

MUNDIAL 2014 / Dzień drugi (13 czerwiec)… * O meczach Meksyk – Kamerun 1:0 * Hiszpania – Holandia 5:1* Chile – Australia 3:1 * O sile kontrowersji…

Wnerwia mnie gadanie o problematycznym karnym – o każdej jednastce  można gadać, że problematyczna, że siła kontrowersji to istota piłki, że pole karne to pole karne, tak jak porzejście dla pieszych… Co to byłby za futbol, gdyby nie błędy sędziów.  Bez kontrowersji!

Meksyk-Kamerun 1:0. Do przerwy kolejna nowość  w temacie siły kontrowersji – trzy nieuznane gole to chyba też pierwszy raz w historii. Czego jeszcze można się spoedziewać (?). Oj – wydaje mi sie, że KONTROWERSJI będzie coraz wiecej, niech no przyjdzie faza pucharowa i karne. W drugiej połowie gol Peralty i 1:0 dla Meksyku. Kamerun rozczarowal. Wynik sprawiedliwy – akcja bramkowa akzją meczu.

Holandia-Hiszpania 5:1. Chyba najlepszy mecz… Karny na 0:1 to siła kontrowrsji… Ale bramki Van Persiego i Robbena to magia – siła treningu, wyczucia i powtarzalności. Van Persie i Robben (ach te prostopadłe podania i klej przy przyjęciu piłki w szesnastce) – kandydatami na krola strzelcow turnieju. Aktualny wicemistrz świata powalił na kolana aktualnego mistrza. Nic dodać, nic ująć… Mecz wart finału.

Chile – Australia 3:1. Mecz raczej bez siły kontrowersji, bez problematycznych karnyc, fauli i milimetrowych spalonych przełamujących przebieg gry.

pk / lp.pl

Komentarz!

Świat piłki zaczyna tańczyć w rytm „siły kontrowerrsji”. Argentyńskie tango, austriacki walc, hiszpańskie flamenco, czeska polka, polski polonez, rosyjski kazaczok – wszędzie wszyscy zaczynają tańczyć w rytm „kontrowersji”… To co kiedyś było normalne (np. milimetrowy spalony, problematyczny karny, teatralny upadek w polu karnym), dzisiaj jest najczęściej przełamaniem gry. A wszystko dzieki telewizji. – Jaka telewizja, jakie powtórki w celu eliminiacji błędów sędziego – mawiał pewien arbiter w Brazylii. – Futbol w dużej części polega na sile kontrowersji… Co? Kogo będziemy winić za przegrany mecz? Telewizję?

Cym jest siła kontrowewrsji moża było się przekonać po faulu na Casillasie w piątce. To wówczas nastąpiło przełamanie wyniku i gry.

lp.pl

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.