czwartek, 12 czerwca 2014, 23:21

MUNDIAL 2014 / Dzień pierwszy * Brazylia – Chorwacja 3:1!

Mecze inaugurujące Mundiale zawsze były miernymi widowiskami. Jednak udział w inaugracji gospodarzy miał nam zagwarantować niezapomniane widowisko – tym bardziej, że rywalem była nieobliczalna Chorwacja. I już w 12 minucie stało się coś niezwykłego, Chorwaci objęli prowadzenie po samobójczym odbiciu piłki przez Marcelo. Taki go padł po raz pierwszy w historii mistrzostw – oczywiscie chodzi o mecze inauracyjne. Mocno zbudowała mnie gra Oscara, który jakby chciał przywrocić dla dobra piłki niemal zapomnianą pozycję skrzydłowego.

Druga połowa była cudowna. Decyzja o karnym dla Brazyklii – słuszna, choć prwnie siłą kontrowersji bedzie sie dyskutować o słuszności decyzji arbitra. Nie zawiódł Neymar, ktore może zostać super-gwiazdą. Chorwatow – po prostu szkoda, bo w otatneij minucie migło być 2:2, a kilka sekund póćniej i 3:1 po przebiegłym uderzeniu Oscara z tzw. „krótkiej nogi”.

Futbol bywa też piękny – nawet na inaugurację… Może dlatego, że w jego piękno i nieprzewidyalność, przestałem już wierzyć.

lubelskapilka.pl/pk

Ciekawostka – W mistrzostwach świata padały gole samobójcze. Strzelali je tak znakomici piłkarze, jak Ruud Krol (Holandia), czy Ernie Brandts (foto2, Holandia – ten nawet naprawił własny błąd i strzelil gola do właściwej bramki – Włochom). Holandia wygrała 2:1 i później wywalczyła wicemistrzostwo świata (1978). Jednak największym pechowcem w temacie był niejaki Chris Nicholl, Irlandczyk który też przed laty byl uczestnikiem Mundialu. Otóż w meczu swojego klubu  Aston Villa Birmingham w  lidze angielskiej z FC Leicester City przy wyniku 2:2 strzelil wszystkie cztery bramki (1976).

Księga piłkarskich ciekawostek

Komentarze do 'MUNDIAL 2014 / Dzień pierwszy * Brazylia – Chorwacja 3:1!' (2)
  • molo4 lata temu Bezpośredni link

Jaki karny? – nie było a ustawił mecz…

• Anonim4 lata temu Bezpośredni link

Jak nie było karnego jak BYŁ? BYŁ KARNY, bo przecież Neymar go wykonywał, tylko że ten karny NIE POWINIEN ZOSTAĆ podyktowany!!!