romek
środa, 11 czerwca 2014, 14:44

sendsport.pl POLECA / Lektura nie tylko dla bramkarzy…

Autor: Jonathan Wilson
Wydawca: Bukowy Las
Rok wydania: 2014
Cena okładkowa: 41,90 zł.
ISBN: 978-83-63431-56-3
Ilość stron: 432
Oprawa: miękka
Wymiary (mm): 205 (wysokość), 140 (szerokość)
Papier:
Kolor:
Opisywane dyscypliny: piłka nożna
Statystyki, tabele: nie


Opis: Opowieść o najbardziej wyobcowanej figurze na piłkarskim boisku, czyli bramkarzu. Epizod na tej pozycji zaliczyły w swej karierze, tak nietuzinkowe i tak niekojarzące się futbolem osoby jak Albert Camus, sir Arthur Conan Doyle, Jewgienij Jewtuszenko, Vladimir Nabokov, a nawet Jan Paweł II. Można śmiało powiedzieć, że bramkarzami zostają ludzie znacznie odbiegający od piłkarskiej średniej. 

W tej pierwszej historii samotnych strażników bramki Johnatan Wilson przygląda się intelektualnym i literackim zainteresowaniom bramkarzy i zastanawia się, w jaki sposób stali się tak cool. Odwiedza region Bassa w Kamerunie, skąd pochodzi dwóch najlepszych afrykańskich bramkarzy, a także Rumunię, gdzie rozmawia z Helmuthem Duckadamem, który w 1986 roku podczas Pucharu Europy obronił cztery karne dla Steauy Bukareszt. Jego fascynujące spostrzeżenia na temat taktyki i techniki sięgają w głąb historii piłki nożnej, aż do czasów… gdy mecze rozgrywano bez bramkarzy.

 sendsport.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.