romek
wtorek, 3 czerwca 2014, 10:12

Inwestycje w Lublinie / Są pieniądze na szkołę i stadion Lublinianki…

38,9 mln zł zarobił w maju ratusz na sprzedaży nieruchomości. Chodzi o dwie działki: teren zajezdni Helenów u zbiegu al. Kraśnickiej i ul. Nałęczowskiej oraz część stadionu Lublinianki przy ul. Leszczyńskiego. To oznacza, że są fundusze na nowe inwestycje w Lublinie.

– Pieniądze w większości trafią na projekty uwzględnione już w budżecie. Ale analizujemy sytuację finansową i nie wykluczamy zmian w budżecie miasta. Projekt uchwały powinien w czerwcu trafić na sesję Rady Miasta – zapowiedziała Beata Krzyżanowska, rzeczniczka prezydenta Lublina.„Pewniakami” do uzupełnienia listy inwestycji są dwa projekty. Pierwszy to budowa nowej szkoły na Czubach, w rejonie ul. Gęsiej. Prezydent Lublina, Krzysztof Żuk, już podczas prac nad tegorocznym budżetem miasta poinformował, że ta inwestycja znalazła się na liście rezerwowej. Rozpoczęcie prac było uzależnione od dochodów budżetu. Chodziło m.in. o sprzedaż zajezdni na Helenowie.

– Mówimy o placówce przy ul. Berylowej. W maju radni zgodzili się na zamianę gruntów z prywatnym deweloperem. Kolejnym krokiem będzie zmiana planu zagospodarowania przestrzennego – mówiła Krzyżanowska.

Tereny wzdłuż nowego odcinka ul. Jana Pawła II to jeden z najdynamiczniej rozwijających się obszarów miasta. Chodzi głównie o budownictwo mieszkaniowe.

– Szacunkowy koszt budowy szkoły na Czubach to 15-18 mln zł. Inwestycja mogłaby być zrealizowana w ciągu ok. trzech lat – wskazywał Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydz. Inwestycji i Remontów UM Lublin.

Drugą inwestycją, którą planuje ratusz, jest przebudowa stadionu Lublinianki.

– Chcemy, aby stadion przy ul. Leszczyńskiego pełnił nie tylko funkcję obiektu sportowego, ale był też centrum rekreacyjno-sportowym dla Wieniawy i Śródmieścia. Myślimy m.in. o infrastrukturze sportowo-rekreacyjnej, scenie widowiskowej. Ale ostateczny kształt przyszłego centrum chcemy wypracować w drodze konsultacji z mieszkańcami – dodawała Krzyżanowska.

Artur Jurkowski / mmlublin.pl/ foto-Agnieszka Genca


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.