romek
poniedziałek, 2 czerwca 2014, 19:52

Nazar Litun holuje Bug Wyszków do III ligi…

Drużyna Bugu Wyszków wygrała dzisiaj z Błękitnymi Gąbin na wyjeździe 1:0 i odzyskała szansę na awans do III ligi. Jej głównym rywalem jest zdecydowanie bogatsza Polonia Warszawa, zdegradowana rok temu z Ekstraklasy za długi. Warszawska drużyna gra coraz słabiej w końcówce sezonu, niedawno zremisowała z Ostrovią Ostrów Mazowiecka. Głównym motorem napędowym Bugu jest ukraiński pomocnik Nazar Litun, dobrze znany z lubelskich boisk. Na ironię zakrawa fakt, że w pierwszej połowie sezonu 2013/2014  Litun grał w… Polonii Warszawa. Był wyróżniającym się graczem tamtej drużyny – jesienią zanotował jednego gola i osiem asyst (najlepszy asystent).

Działacze Polonii w dziwnych okolicznościach pozbyli się zawodnika, a ten znalazł pracę u najgroźniejszego rywala. Ten błąd może kosztować ekipę trenera Piotra Dziewickiego brak awansu.Transfer dokonany przez wyszkowian należy uznać za strzał w dziesiątkę – Nazar Litun potwierdza dużą klasę na boisku, przerastając czwartą ligę o parę poziomów.

  red


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.