romek
poniedziałek, 26 maja 2014, 19:07

Mamy awans. Górnik w T-Mobile Ekstraklasie!

Górnik Łęczna w T-Mobile Ekstraklasie. Nasi piłkarze na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zapewnili sobie promocję, teraz powalczą o wygranie pierwszej ligi.

– Na początku sezonu nikt nie wierzył w to, że jesteśmy w stanie osiągnąć tak dobry wynik. Gdy kończyło się letnie okienko transferowe dziennikarze pytali mnie, czy zajmiemy wyższe miejsce niż w poprzednim roku. Pamiętam, że odpowiedziałem wtedy, że zajmiemy 10. miejsce. Okazało się, że poszło nam trochę lepiej, także jesteśmy bardzo szczęśliwi – mówi Jurij Szatałow, trener naszego zespołu, który przechodzi do historii jako drugi szkoleniowiec, który wprowadził Górnika Łęczna do ekstraklasy.

Do piłkarskiej elity wracamy po siedmiu latach nieobecności, od ostatniego awansu mija właśnie jedenaście lat. Choć wielki sukces nasi piłkarze już osiągnęli to nie zamierzają na tym poprzestać. – Przed nami jeszcze dwa mecze i chcemy je wygrać. Pamięta się tych, którzy są najlepsi i my chcemy wygrać pierwszą ligę – mówi Veljko Nikitović, kapitan naszego zespołu.

Już dziś zapraszamy wszystkich kibiców na wspólne świętowanie awansu w sobotę 31 maja o godzinie 16:45. Górnik podejmować będzie wówczas na własnym stadionie Termalicę Bruk-Bet Niecieczę.

– Swoim zaangażowaniem i poświęceniem zasłużyliśmy, aby na naszym następnym meczu zjawiło się nawet pięć tysięcy kibiców. Chcemy, aby frekwencja na naszym ostatnim meczu u siebie w tym sezonie była taka jak na meczach ekstraklasy. Ja pamiętam te mecz i chciałbym, aby kibice przyszli w sobotę i świętowali awans razem z nami – mówi Veljko Nikitović.

gornik.leczna.pl


Komentarze do 'Mamy awans. Górnik w T-Mobile Ekstraklasie!' (1)
  • Anonim5 lat temu Bezpośredni link

    Brawo Górnik….moja młodość minęła na rywalizacji z TYM klubem dlatego z
    życzę Wam Najlepszego.

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.