romek
poniedziałek, 19 maja 2014, 09:07

3:3 / Paweł GRZYB (Dąb Dębowa Kłoda): – Najważniejsza jest komunikacja z obrońcami…

 = Dwanaście spotkań bez straty gola – wynik który idzie w lubelski świat futbolu – nawet jeśli to tylko klasa A. Nie liczymy walkowarów, bo byłoby jeszcze lepiej. Po otrzymaniu „Zlotych rękwic” przez Wojtka Szczęsnego z Arsenalu, bramkarskie statystyki zaciekawiły także lokalne środowiska. Na razie tylko Piotr Waśkiewicz z Huczwy Tyszowce prezentuje się lepiej od Pawła Grzyba z Dębowej Kłody.

= Tak, było to aż 12 meczy z czystym kontem, ale to nie tylko moja zasługa – razem z chłopakami zagraliśmy bardzo dobrze w tamtej rundzie, stąd te wyniki i szansa awansu do klasy „O”.

= A czy są w rozgrywkach indywidualności pola karnego?

= Patrząc obiektywnie na naszą ligę nie widzę jakoś takich szczególnych indywidualności jeżeli chodzi o umiejętności strzeleckie, lecz jest kilka drużyn które mają dobrych napastników którzy potrafią zaskoczyć strzałem, między innymi jest to Tornado Branica Suchowolska.

= Co uważasz za najważniejszy element w grze obronnej?

= W sumie każdy z czynników jest ważny, ale najważniejszym według mnie jest komunikacja obrońców z bramkarzem, ich zgranie – ponieważ w polu karnym nie należy się mylić. Bramkarz w tym sektorze boiska odgrywa bardzo ważną rolę i nie może popełniać błędów, musi podjąć szybką i dobrą decyzje, często bez przemyśleń, bo nie ma na to czasu – w innym przypadku brak reakcji lub zła decyzja skończy się stratą bramki.

= Bramkarski wzór?…

= Nie wzoruję się na żadnym bramkarzu, ale jak każdy mam swoich idoli, których obserwuje i bardzo podoba się mi ich styl gry. Jednym z nich jest Iker Casillas.

= Puściłeś szmatę?…

= Tak, zdarzało mi się błędnie obliczyć tor lotu piłki, czy po prostu popełnić banalny błąd, który w konsekwencji skończył się golem. Takie błędy zdarzają się najlepszym bramkarzowi, nawet grającym na poziomie klasy światowej. Bramkarz nie może się mylić, bo bardzo rzadko jest ktoś wstanie naprawić jego błąd i jest on ostatnim zawodnikiem na boisku przez którego przechodzi piłka. Ale to może właśnie dlatego taki urok ma ta pozycja.

lubelskapilka.pl / RedDy / Paweł Grzyb


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.