romek
piątek, 16 maja 2014, 07:12

A klasa ZAMOŚĆ (II) / Gryf słabnie * Potok SITNO liderem po tym jak poderwały się wszystkie gołębie!

 Gol Sebastiana Denkiewicza zapewnił w niedzielę niezwykle ważne zwycięstwo Potokowi Sitno nad Perłą Deszkowice (4:3). Trafienie to wywindowało beniaminka na pierwsze miejsce w tabeli.

Takiego obrotu spraw mało kto się spodziewał. Bezapelacyjny faworyt rozgrywek, Gryf Gmina Zamość, w rundzie wiosennej nieoczekiwanie zaczął tracić punkty. Zespół trenera Krzysztofa Rysaka tuż przed Wielkanocą przegrał z Płomieniem Spartanem Nieledew, a w ostatnią niedzielę sensacyjny komplet punktów w starciu z liderem wywalczyła Szyszła Tarnoszyn.
Potknięcia piłkarzy z Zawady bezwzględnie wykorzystuje beniaminek. Potok Sitno jako jedyny zespół w drugiej grupie klasy A, nie zaznał dotychczas porażki.

Niedzielne zwycięstwo przyszło zawodnikom z Sitna z wielkim trudem.

– Nie był to nasz wielki mecz, ale myślę, że właśnie w takich warunkach hartuje się charakter drużyny. Wygraliśmy mimo nerwowej końcówki – mówi Grzegorz Drozdowski, zawodnik Potoku.

Gospodarze z Deszkowic nie zamierzali łatwo oddawać pola faworytom. Kości dosłownie trzeszczały, nikt się nie oszczędzał (komentarz Grzegorza Drozdowskiego: „Zawodnik z Deszkowic wyciął naszego Zbyszka Pawliszaka z takim impetem, że aż poderwały się wszystkie gołębie w Bodaczowie”).

kronikatygodnia.pl

= Trzy pierwsze zespoły z szansami na awans, bo porażka Gryfa Gmina Zamość z Szyszłą Tarnoszyn (1:2), po dówch trafieniach Rafała Nowaka – wyrównała stawkę. Wygrała też Pogoń 96 Łaszczówka po golach Jaryzela i Szarowola (2:0 z Szumami).

Smuci degrengolada Legionu – a tak niedawno Arkadiusz Warsiński był liderem strzelcow.

***

Pogoń 96 Łaszczówka 2:0 Szumy Susiec
Perła Deszkowice 3:4 Potok Sitno
Perła Telatyn 1:8 Ruch Machnów Nowy
Legion Komarów 0:11 Płomień Spartan Nieledew
Graf Chodywańce 2:2 Granica Lubycza Królewska
Szyszła Tarnoszyn 2:1 Gryf Echo Gmina Zamość

Tabela:

1.   Potok Sitno 40 
2.   Gryf Echo Gmina Zamość 39 
3.   Pogoń 96 Łaszczówka 35 
4.   Szumy Susiec 27 
5.   Szyszła Tarnoszyn 24 
6.   Granica Lubycza Królewska 22 
7.   Ruch Machnów Nowy 22 
8.   Płomień Spartan Nieledew 22 
9.   Legion Komarów 20 
10.   Perła Deszkowice 12 
11.   Graf Chodywańce 7 
12.   Perła Telatyn 

= Lider strzelców – Tomasz Nagowski (Pogoń) -13
 
=  kolejka 17
GKS Szyszła Tarnoszyn –  Pogoń 96 Łaszczówka
Gryf Echo Gmina Zamość –  Graf Chodywańce
Granica Lubycza Królewska –  Legion Komarów(b)
Płomień Spartan Nieledew(s) –  Perła Telatyn(b)
Ruch Machnów Nowy –  Perła Deszkowice
Potok Sitno(b) –  Szumy Susiec


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.