romek
czwartek, 15 maja 2014, 08:51

Veljko Nikitović (Górnik Łęczna): – Mamy charakter i walczymy

Rozmowa z Veljko Nikitoviciem, kapitanem Górnika Łęczna

 

Wygraliście spotkanie z Kolejarzem Stróże, choć widać było że się męczycie. Najważniejsze jednak są trzy punkty, bo rywale zagrali dla was.

Powiedzieliśmy sobie, że styl jest mało ważny. Liczy się tylko końcowy wynik, końcowy efekt. Dla nas w meczu z Kolejarzem wynik jest wspaniały. Był to ciężki mecz, bo ciężko gra się z Kolejarzem.

 Wróciłeś do składu, wróciły też dobre wyniki. Może więc będziesz grał już do końca sezonu, choć na pewno o zestawieniu będzie decydowało to gdzie zagra w kolejnym meczu młodzieżowiec…

Mnie przepis o młodzieżowcu nie podoba się. Takie rzeczy są tylko w Polsce. Ja wyznaje zasadę, że jak jesteś dobry to grasz. Nie ważne czy masz 19 czy 35 lat. Ja cieszę się, że wróciłem do składu i w dwóch meczach których zagrałem zdobyliśmy cztery punkty. Najważniejsze jednak są wyniki, a kto je osiągnie to sprawa drugorzędna.

 Gdyby miesiąc temu powiedział tobie ktoś, że jak nie wygracie czterech meczów to nadal będziecie na drugim miejscu, uwierzyłbyś?

W tych czterech meczach, tylko z Rybnikiem byliśmy lepsi. Z Bełchatowem byliśmy słabsi, z Arką też. Najważniejsze jest, że nie załamaliśmy się i podnieśliśmy się. To się liczy, to znaczy że mamy charakter i walczymy.

 Pokazaliście, że wbrew krążącym plotkom nadal walczycie o awans, nie odpuszczacie.

Przyznam szczerze, że męczyły mnie niektóre teksty. Kto nie chce awansować, kto nie chce przeżyć chwili sławy i być na piedestale? Jak ktoś może mówić, że my tego nie chcemy. Chcemy bardzo, awansować i zrobimy wszystko aby tak się stało. Chcemy zapisać się w historii tego klubu i Lubelszczyzny.

gornik.leczna.pl


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.