OZPN ZAMOŚĆ / Puchar Polski dla Łady Biłgoraj * Wszędzie decydują karne * lubelskapilka.pl od lat propaguje hasło – precz z dogrywkami i karnymi… « Lubelska Piłka - Wszystko o piłce nożnej na Lubelszczyźnie
czwartek, 15 maja 2014, 07:20

W finale Zamojskiego Okręgowego Pucharu Polski drużyna Łady pokonała w wyjazdowym spotkaniu Kryształ Werbkowice po serii rzutów karnych 5:3. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1, a jedyną bramkę dla biało-niebieskich strzelił Sebastian Skrzypek.

– Myślę, że z przebiegu całego spotkania zasłużyliśmy na zwycięstwo. Mecz był bardzo wyrównany. W pierwszej połowie gospodarze dominowali, ale to my strzeliliśmy bramkę. W drugiej odsłonie kontrolowaliśmy przebieg gry, aż do 88 minuty kiedy to niefortunnie straciliśmy bramkę. W dogrywce całkowicie przejęliśmy inicjatywę na boisku, a na pewno pomogły nam w tym dwie czerwone kartki dla zawodników gospodarzy. Powiem szczerze, że trochę obawiałem się rzutów karnych, bo to zawsze loteria, ale ku naszemu zadowoleniu tym razem to nam się poszczęściło – powiedział po spotkaniu Prezes Łady Dariusz Bednarz.

Dzięki temu zwycięstwu Łada awansowała do rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Tam podopieczni Ireneusza Zarczuka mogą trafić na Podlasie Biała Podlaska, Spartę Rejowiec Fabryczny, albo zwycięzcę spotkania POM Iskra Piotrowice – Avia Świdnik.

Żółte kartki: Hanas, Kuliński, Kurzyna.

Kryształ: Suchodolski, Wójtowicz, Lebega, Śmiałko, Musiał Paweł, Musiał Piotrek (85′ Dec), Kaczoruk J (63′ Kaczoruk P), Podgórski (63′ Reszczyński D), Maliuk (76′ czerwona kartka), Poterucha (73′ Kulik -> 105′ druga żółta kartka), Rybka

Łada: Wlizło – Mazurek (32′ Kuliński), Mulawa, Kurzyna, Tatara – Konopka, Komosa, Skrzypek Obszyński (60′ Birut) – Beda (46′ Zarzycki), Gawroński (83′ Hanas).

Sędziował: Arkadiusz Łaszkiewicz
Widzów: 150

ladabilgoraj.pl

PS. W Chełmie i Zamościu decydowały karne. W finale Ligi Europejskiej karne. Tego roku jest jeszcze finał Ligi Mistrzów i Mundial. Na lokalnym poziomie pozostały też dwa finały… Jeśli będą rozstrzygać jeszcze karne – sprawdzą się nasze (lubelskapilka.pl) przepowiednie. Futbol się tak spłaszczył, że coraz częściej będzie dochodziło do piłkarskich „tie breaków na karne”… Aż straci to sens… Właściwie już straci to sens – stras związany z karnymi plus 120 minut walki na pełnych obrotach – to zabójcza dawka dla zawodnika (na każdym poziomie). Naszą propozycją rozstrzygnięć wielu z was zna… Pisał o tym Przegląd Sportowy czy magazyn Futbol. Przed Mundialem napisze o niej jeszcze raz Przegląd Sportowy. Bez dogrywek, bez karnych…

Po przecież podczas Mundialu może się zdarzyć – ćwierćfinał, półfinał i finał – z dogrywkami i karniakimi. Można nie strzelić gola i być mistrzem świata!

Komentarze do 'OZPN ZAMOŚĆ / Puchar Polski dla Łady Biłgoraj * Wszędzie decydują karne * lubelskapilka.pl od lat propaguje hasło – precz z dogrywkami i karnymi…' (1)
  • kiepski4 lata temu Bezpośredni link

Łada to słaby zespół – umie tylko remisować. Pewno jak by pojechała na mecz do LZS Duże Gacie to by też zremisowała.