romek
środa, 14 maja 2014, 06:06

PUŁAWY / Pogoń Lwów wygrywa Puchar Kresów!

Pogoń Lwów pokonała w finale Pucharu Kresów Polonię Chmielnicki 3:0 i została historycznym bo pierwszym zdobywcą tego Pucharu. W drodze do finału ekipa Pogoń Lwów pokonała rezerwy puławskiej Wisły 3:1, a ekipa Polonii Chmielnicki okazała się lepsza od ekipy Puławiaka.

W finale ekipa z Lwowa nie dała szans rywalom zwyciężając 3:0. Szkoda tylko, że całe wydarzenie toczyło się praktycznie przy pustych trybunach.

 PS. Historia klubu rozpoczyna się w 1904 roku wtedy klub został założony jako Klub Gimnastyczno-Sportowy przy IV Gimnazjum we Lwowie, a od roku 1907 posiada nazwę Pogoń Lwów. Klub przestał istnieć wraz z wybuchem drugiej wojny światowej. Odrodzony w 2009 roku z inicjatywy Lwowskiej młodzieży polskiego pochodzenia, dzięki wsparciu Konsulatu Generalnego RP we Lwowie oraz Fundacji Semper Polonia. Obecnie zajmuje 31. miejsce w tabeli wszech czasów polskiej ekstraklasy, będąc zarazem jednym z najbardziej utytułowanych przedwojennych polskich klubów piłkarskich (cztery tytuły mistrza Polski). Aktualnie Premier Lidze obwodu lwowskiego (IV liga krajowa)
PS.  Polonia Chmielnicki – klub piłkarski z Chmielnickiego na Ukrainie, obecnie występuje w Lidze miejskiej . Powstał w 2007. Został założony przez Polaków mieszkających w tym mieście.

wislapulawy.pl


Komentarze do 'PUŁAWY / Pogoń Lwów wygrywa Puchar Kresów!' (1)
  • kiepski5 lat temu Bezpośredni link

    Ciekawe gdzie była reklama tych meczów? Bo ja osobiście nie widziałem

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.