romek
wtorek, 13 maja 2014, 16:41

SENDSPORT.PL / Bohr, Woodward, Grandin i inni, czyli futbol na igrzyskach…

Ukazała się książka pt. „Futbol na igrzyskach”. Można ją nabyć np w księgarni sensport.pl. Niby wkrótce Mundial, lecz warto zapoznać sie a historia piłki na olimpiadach – tam też działy się ciekawe rzeczy. Uczestnikiem igrzysk w barwach Danii był późniejszy laureat nagody Nobla bramkarz Niels Bohr. Grali wybitni później piłkarze. Od sukcesów podczas igrzysko rozpoczęły się sykcesy reprezentacji Polski.
 
A wszystko rozpoczęło się w 1900 roku.

Autor: Krzysztof Mecner
Wydawca: Mecner Media
Rok wydania: 2014
Cena okładkowa: brak
ISBN: nie podano
Ilość stron: 336
Nakład: nie podano
Oprawa: miękka
Wymiary (mm): 300 (wysokość), 210 (szerokość)
Papier: kredowy
Kolor: nie
Opisywane dyscypliny: piłka nożna
Statystyki, tabele: tak


Opis: Nowa publikacja Krzysztof Macnera dotyczy piłki nożnej na Igrzyskach Olimpijskich: barwnie opisane wydarzenia związane z turniejami piłki nożnej na Igrzyskach Olimpijskich zarówno mężczyzn jak i kobiet oraz sporo archiwalnych zdjęć (czarno-białych). Są tam również wyniki, składy wszystkich olimpijskich turniejów w historii.

Powstało wiele książek o mistrzostwach świata czy Europy (sam mam jedną w dorobku), natomiast książek o piłkarskich igrzyskach prawie nie ma. Polska w 1972 r. zdobyła przecież złoty medal, w 1976 r. srebrny, a w 1936 r. grała w półfinale. Piłkarze w czasie igrzysk dostarczyli nam przecież masę emocji. Na pewno rok 1972 i igrzyska w Monachium odegrały w historii polskiej piłki wielką rolę. To tam rodziła się przecież legenda drużyna Kazimierza Górskiego, ugruntowana pamiętnym remisem na Wembley, a potem fenomenalną grą na mistrzostwach świata w 1974 r.

Igrzyska w Monachium oglądałem z zapartym tchem, miałem wtedy 10 lat i podziwiałem piłkarzy. Na pewno najbardziej pamiętam mecz Polska – ZSRR, a w zasadzie jego drugą połowę.
fragment wstępu autora

sendsport.pl

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.