wtorek, 13 maja 2014, 08:19

A klasa LUBLIN (I) / Wicelider ograł lidera * Porażkę przyjął z godnością * W Potoku bramkarz strzelił gola…

Na sześć kolejek przed zakończeniem rozgrywek prowadzi Perła Borzechów, lecz przewaga lidera stopniała do 4 punktów. W ostatneiej kolejce Perła przegrała na własnym boisku z wiceliderem 1:3. I to przegrała zasłużenie – jak piszą koledzy ze strony perlaborzechow.futbolowo.pl. Perła jest wiec już w zasięgu dwóch kolejek.

Ciekawy mecz rozegrano w Potoku.

„We wczorajszym meczu drużyna GLKS-u Potok Wielki podejmowała zajmujący trzecie miejsce Ruch Popkowice. Zapowiadało się wyrównane spotkanie, pomimo faktu iż Potok Wielki w rundzie jesiennej pokonał rywali 5-1. Nasi zawodnicy chcieli się zrehabilitować za słabe spotkanie rozegrane ostatniej niedzieli w Chodlu. W pierwszej połowie mecz był dość wyrównany, z lekkim wskazaniem na przyjezdnych, którzy mieli kilka okazji na zdobycie gola, ale dwukrotnie naszego bramkarza ratował słupek. W odpowiedzi w sytuacji sam na sam znalazł się nasz grający trener Sylwester Stręciwilk, który jednak przegrał pojedynek z bramkarzem Ruchu. W 45′ goście objęli prowadzenie po strzale głową Roberta Lemiechy. Po zmianie stron GLKS dążył do wyrównania, które nastąpiło po wrzucie z autu Mateusza Kowalczyka, wtedy piłkę głową zgrał Stręciwilk, a akcję wykończył Mariusz Majdanik. Kolejne trafienie było ponownie autorstwem Mariusza, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Popkowic. Wynik na 3-1 podwyższył silnym strzałem z bliskiej odległości Kowalczyk.

Kilka minut przed końcem sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał R. Lemiecha. Warto zaznaczyć, że w bramce podczas wykonywania rzutu karnego stanął Stręciwilk, a nasz bramkarz Arkadiusz Piekarz w wyniku kontuzji barku zajął jego miejsce w ataku i to on w ostatniej minucie ustalił wynik spotkania na 4-2. Drużynę GLKS-u należy pochwalić za ambitną postawę w przeciągu meczu, pomimo krótkiej ławki rezerwowych”.