romek
poniedziałek, 12 maja 2014, 16:38

B klasa BIAŁA PODLASKA (I) / Przed ostatnią rundą gier w tym sezonie

Absolwent po rozegraniu 15 kolejek znajduje się na szczycie B-klasy i dzięki ostatniemu remisowi Konstantynowa z Piszczacem ma aż 9 punktów przewagi nad Lutnią.

Do rozegrania zostało zaledwie 5 kolejek, choć w rzeczywistości Absolwent zagra 4 mecze, gdyż za mecz z Wodnikiem dostaniemy 3 punkty (klub z Siemienia zrezygnował z udziału w rozgrywkach).

Absolwenci już w najbliższą niedzielę mogą sobie zapewnić długo oczekiwany awans do A-klasy. Wystarczy zdobyć punkty z Lutnią. W przypadku remisu Lutnia będzie mogła zrównać się z nami punktami, ale bilans bezpośrednich spotkań będzie dla nas korzystny (2 wygrane, remis i porażka). Jak się dwukrotnie w tym sezonie okazywało, Royal jest w stanie wygrać z tym rywalem. Jeżeli się nie uda to będą jeszcze szanse w kolejnych spotkaniach, jednakże dobrze by było cieszyć się z powrotu do A-klasy już w najbliższą niedzielę, bo na grę w wyższej klasie rozgrywkowej nasi zawodnicy na pewno zasługują.

Tym bardziej, że jeżeli nie dojdzie do reformy rozgrywek na szczeblu BOZPN, w lidze, w której obecnie gramy, zostanie tylko 5 drużyn, chyba że z A-klasy spadnie Roskosz-Grabanów (obecnie punkt przewagi nad strefą spadkową).

Przypominamy, drużyny grą ze sobą po 4 mecze w sezonie.

= Kolejka 15 – 11 maja

Wodnik Siemień 0-3 Absolwent Domaszewnica
(wo)
Kanzas Konstantynów 4-4 Lutnia II Piszczac 11 maja, 13:00
LZS Sielczyk (Biała Podlaska) – Grom Sosnowica 11 maja, 13:00
goście nie dojechali

= Tabela ligowa

1.   GKS Absolwent Domaszewnica 38
2.   Lutnia II Piszczac 29
3.   Grom Sosnowica 23
4.   LZS Sielczyk 23
5.   Kanzas Konstantynów 14
6.   Wodnik Siemień 0

= Lider strzelców – Łukasz Śledź (Absolwent) – 19
***

= Najbliższa kolejka
Najbliższa kolejka 16
LZS Sielczyk –  Wodnik Siemień
Kanzas Konstantynów –  Grom Sosnowica
GKS Absolwent Domaszewnica –  Lutnia II

rd / Foto – Tomasz Próchniewicz (Absolwent). Ma na koncie 8 asyst.


Komentarze do 'B klasa BIAŁA PODLASKA (I) / Przed ostatnią rundą gier w tym sezonie' (1)
  • ole4 lata temu Bezpośredni link

    Ta B-klas grupa I to parodia piłki nożnej na Podlasiu, taki system rozgrywek tylko w Białej sędziowie muszą zarobić , a jakie współzawodnictwo między 5 drużynami – śmiać się chce …..

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.