piątek, 9 maja 2014, 07:23

IV LIGA / Bardzo dobry mecz Hetmana * 2:0 na urodziny „Kalego”…

Kolejne 3 punkty do swojego dorobku dopisał po meczu z Janowianką Hetman Żółkiewka. Na słowa pochwały zasługuje styl w jakim podopieczni trenera Waldemara Wiatra odnieśli 15. zwycięstwo w tym sezonie.

Przed rozpoczęciem meczu niespodzianka spotkała Zygmunta Kalinowskiego (foto – Kali za młodu). Drugi trener Hetmana został uhonorowany koszem upominkowym z okazji obchodzonych 2 maja urodzin.

Janowianka przystępowała do meczu w Żółkiewce po dwóch zwycięstwach, jednak w meczu z Hetmanem nie zaprezentowała się zbyt dobrze. A stare piłkarskie porzekadło mówi, że gra się tak jak przeciwnik pozwala. A zawodnicy z Żółkiewki nie pozwolili przyjezdnym praktycznie na nic. Goście przez 90 minut nie stworzyli ani jednej akcji, przez cały mecz ograniczając się do wybijania piłki przez obrońców do napastników z pominięciem drugiej linii, a jedyne zagrożenie stworzyli kiedy sędzia zakwalifikował wybicie piłki przez Skrzypczyńskiego jako podanie do bramkarza i podyktował rzut wolny pośredni z 5 metrów. Temat pracy sędziego należy jednak przemilczeć, gdyż kolejny już raz trójka arbitrów wyznaczonych do prowadzenia meczu Hetmana spisywała się poniżej krytyki. Ale negatywne opinie odnośnie trójki „sprawiedliwych” nie przynoszą efektów. Najwyraźniej nie ma w okręgu lubelskim lepszych kandydatów do „gwizdania”.

Hetman od początku starał się narzucić swój styl gry, cierpliwie czekając na okazje do zdobycia gola, jednak ciężko było przebić się przez zagęszczoną obronę mających lepsze warunki fizyczne gości. Do przerwy kibice nie zobaczyli żadnej bramki. W drugiej połowie gospodarze zaatakowali bardziej zdecydowanie, co przyniosło efekt w 61 minucie, kiedy po podaniu Myśliwieckiego – Wójcik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i nie zmarnował wybornej okazji do wyprowadzenia kolegów na prowadzenie. Sytuacja uległa pogorszeniu chwilę później, kiedy uderzony przez rywala łokciem w twarz Banachiewicz nerwowo zareagował na brak reakcji ze strony zdezorientowanego sędziego, za co został ukarany przez znajdującego się w szoku arbitra czerwoną kartką. Janowianie nie potrafili wykorzystać przewagi liczebnej i w dalszym ciągu ciężko było Im wyjść z własnej połowy. Co więcej siły wyrównały się kiedy za drugą żółtą kartkę boisko przedwcześnie opuścił jeden z zawodników Janowianki. Hetman dążył do podwyższenia prowadzenia. Stwarzał wiele groźnych akcji, co przyniosło efekt w 84 minucie, kiedy dośrodkowanie Bielaka z rzutu rożnego wykorzystał nieprawdopodobnie skuteczny Myśliwiecki. Wynik nie uległ już zmianie i Hetman umocnił się na drugim miejscu w tabeli dzięki porażce Lewartu w Łęcznej.

Następne spotkanie Hetman rozegra w Żmudzi. Victoria to wymagający rywal, ale jeżeli zawodnicy z Żółkiewki zagrają na takim poziomie jak z Janowianką to mogą pokusić się o korzystny wynik.

az

***

= Kolejka 22 – 3-4 maja

Sparta Rejowiec Fabryczny 0-1 Lutnia Piszczac 4 maja, 17:00 (100)
Hetman Żółkiewka 2-0 Janowianka Janów Lubelski 4 maja, 16:00 (250)
Stal Poniatowa 2-1 Victoria Żmudź 4 maja, 17:00 (250)
Orlęta Łuków 1-0 Łada 1945 Biłgoraj 4 maja, 17:00 (200)
Opolanin Opole Lubelskie 2-2 Ruch Ryki 4 maja, 17:00 (200)
Górnik II Łęczna 2-1 Lewart Lubartów 4 maja, 16:00 (50)
Orion Niedrzwica Duża 0-0 Roztocze Szczebrzeszyn 4 maja, 17:00 (150)
Powiślak Końskowola 1-0 Unia Krzywda 4 maja, 14:00 (400)

rd

Komentarze do 'IV LIGA / Bardzo dobry mecz Hetmana * 2:0 na urodziny „Kalego”…' (5)
  • romek4 lata temu Bezpośredni link

100 lat dla Kalego

• trener4 lata temu Bezpośredni link

Zyga Wszystkiego Najlepszego z okazji urodzin.Zawsze podziwiałem Ciebie jak broniłes w Śląsku Wrocław.Jesteś jedynym na Lubelszczyznie mieszkajacym srebrnym medalistą Mistrzostw Świata w 1974r. 100lat Zyga.

• pele4 lata temu Bezpośredni link

Pamiętam jak Zyga Kalinowski został bramkarzem Motoru w 1979r.To była sensacja. Chodziłem na każdy mecz Motoru żeby go oglądać. Zyguś 100 lat.