romek
piątek, 9 maja 2014, 06:57

Ciekawostka / Piotr WAŚKIEWICZ, Christian PIOT i inni…

Bramkarz Piotr Waśkiewicz (foto1 – Marek Sztochel),  z Huczwy Tyszowce to prawdziwy lubelski bramkarz-oryginał. Strzelił już 6 goli. W 12 meczach nie puścił gola i jest to w skali naszego województwa najlepszy wynik. Ciekawe – ile takich spotkań by było, gdyby policzyć wszystkie w karierze (?). Waśkiewicz ma też czyste konto w ostatnich sześciu meczach (630 minut.)

Światowy futbol miał w historii wielu tak niezwykłych bramkarzy. Najwiecej się mówi i pisze o Higuicie i Quirodze. Było ich zresztą znacznie więcej. Jednym z nich był Christian Piot (foto2), Belg z Standartu Liege. Statystycy policzyli, że w całej karierze strzelił 31 karnych, podobno wszystkie jakie wykonywał. Zagrał ponad 500 spotań ligowych, 40 razy w reprezentacji (mundial w Meksyku70). Grał w reprezentacji świata, a karierę zakończył w wieku zaledwie 31 lat.

Piot miał też wyjątkowego kibica. Był nim nie kto inny tylko słynny aktor Alain Delon. Podziwial jego talent do tego stopnia, że zawsze kiedy mógł pędził na mecz reprezentacji Belgii i Standartu Liege. Chciał osobiście oklaskiwać jego popisy.

Księga ciekawostek

 


Komentarze do 'Ciekawostka / Piotr WAŚKIEWICZ, Christian PIOT i inni…' (1)
  • Lędzic4 lata temu Bezpośredni link

    Rogerio Ceni nikt nie przebije 🙂 (już 115 goli, szkoda, że kończy karierę)

  • Dodaj komentarz

    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.