romek
czwartek, 8 maja 2014, 12:39

Dobrze mówią, dobrze grają… / Janowscy lektorzy Mistrzami Polski!

Działający przy parafii p.w. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim Parafialny Klub Sportowy „Jadwiga”, w którego barwach występują zawodnicy klubów z powiatu janowskiego, zwyciężył, po raz trzeci z rzędu, w rozgrywanych 1-2 maja w Lublinie IX Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej halowej.

Występujący w najstarszej kategorii,  zawodnicy przystępowali do turnieju jako zdecydowani faworyci, broniąc tytułów wywalczonych w roku 2012 i 2013. W fazie grupowej, wygrali 5 z 6 spotkań, raz remisując i z 16 punktami na koncie zwyciężyli zmagania w grupie B. Drugiego dnia mistrzostw piłkarze rywalizowali już w fazie play off. Ekipa z Janowa Lubelskiego jako jedyna drużyna na tym etapie rozgrywek rozstrzygnęła każdy ze swoich meczy w regulaminowym czasie gry, co dało im pewny awans do finału lubelskiego turnieju.

W finale PKS spotkał się z drużyną Opatowa, która również reprezentuje diecezję Sandomierską. Po niezwykle emocjonującym i wyrównanym spotkaniu Janowiacy zwyciężyli 4:1 w końcówce demolując rywali zza miedzy.

PKS oprócz wspaniałego pucharu, który już na zawsze pozostanie w Janowie, został wyróżniony także dwoma nagrodami indywidualnymi. Grzegorz Sobótka został królem strzelców a Dawid Jargieło najlepszym bramkarzem!

W Mistrzostwach Polski wzięli udział także najmłodsi piłkarze, występujący w kategorii ministranci. Debiutujący w imprezie tej rangi młodzieńcy zajęli miejsca od 5 do 8 przegrywając w ćwierćfinale po rzutach karnych, jednak śmiało deklarują, iż idą w ślady starszych kolegów i już w następnym roku powalczą o Mistrzostwo Polski.

ks. Wojciech Marzec

 


Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.