romek
środa, 7 maja 2014, 06:43

Krasnystaw / Dzisiaj o 16.30 finał Pucharu Polski OZPN Chełm * START Krasnystaw – SPARTA Rejowiec * Sędziuje Paweł Gil

W tegorocznym chełmskim finale okręgowym Pucharu Polski zagrają Start Krasnystaw i Sparta Rejowiec. Faworytem jest grająca w IV lidze Sparta, nawet mimo tego że  nie zagra Jacek Ziarkowski (czerwona kartka w meczu pucharowym). W Starcie prawdopodobne, że nie zagra Sebastian Sadowski, który leczy uraz.

Start w swojej historii wygrywał Puchar pieciokrotnie pokonując między innymi Granicę Chełm, Vitrum Wola Uhruska, Brata Siennica Nadolna (2007) i Chełmiankę w 2009 roku po słynnym meczu na o:o i rzutach karnych, kiedy to bramkarz Sławomir Ryć zachował czyste konto (dzisiaj bramkarz Unii Hrubieszów). Sparta także wygrywała ten puchar.

Droga do finału:
Start (rok zał – 1944): 1. Agros Suchawa 6:0, 2. Frassati Fajsławice 6:2, 3. Hetman Żółkiewka 3:1, 4. Chełmianka Chełm 2:1

Skład w ostatnim meczu ligowym (1:0 z Bratem Siennica Nadolna): Bednarczyk – Dworucha, Łuczyn, Styżej, Nowakowski, Sadlak (80 Mazurek), Chariasz (75 Maśluch), Witkowski, (80 Błaszczak), Góra, Wójcik, Szponar (75 Stępniak). Trenerem jest Sławomir Kosior.

***

Droga do finału:
Sparta (rok zał – 1966): 1. Granica Dorohusk 3:0, 2. Ogniwo Wierzbica 6:1, 3. Victoria Żmudź 2:1

Skład w ostatnim meczu ligowym (0:1 z Lutnią Piszczac): Jatsuk – Augustyniak, A. Rutkowski, Ziętek, Michoński, Wołos, K. Rutkowski, Świr (75 Krystiańczuk), Głowacki, Chybiak (60 Woźniak), Dalentka (55 Grams). Trenerem jest Zbigniew Wójcik.

Początek meczu – 16.30 na stadionie w Krasnymstawie.

Mecz poprowadzi znany sędzia międzynarodowy Paweł Gil z Lublina

rd / Foto – 2009 rok finał Start – Chełmianka. Bramkarz Ryć broni koleją jedenastkę.

 


Komentarze do 'Krasnystaw / Dzisiaj o 16.30 finał Pucharu Polski OZPN Chełm * START Krasnystaw – SPARTA Rejowiec * Sędziuje Paweł Gil' (3)
 • neo6 lat temu Bezpośredni link

  Faworytem to chyba jest Start, bo gra na swoim boisku, a w V lidze jest viceliderem. Sparta jest zagrożona spadkiem z IV ligii. Nie asakurujcie się tak „Starciki”, że w razie porażki, to Sparta była faworytem. Pomyślcie co by było gdybyście grali w Rejowcu F.

 • j6 lat temu Bezpośredni link

  0:0 – dogrywka…

 • 266 lat temu Bezpośredni link

  karne 5:4 dla Sparty!

 • Dodaj komentarz

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami czytelników serwisu. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do usuwania komentarzy zawierających treści niecenzuralne, rasistowskie, antysemickie, nawołujące do przemocy, obraźliwe w stosunku do osób uczestniczących w dyskusji, osób publicznych, instytucji itp., komentarzy nie związanych z tematem artykułu, zawierających treści reklamowe, czy też treści znacząco odbiegające od ogólnie przyjętych norm społecznych.